• 13-01-2017, 14:15:56
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba arkadaşlar,

  -Adsense reklamlarınız aktif iken şuan gözükmüyorsa,
  -Adsense reklamlarınız anasayfada gözükmüyor fakat yazı içi reklamlar gözüküyorsa,

  veya benzeri reklam görünümü ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız adsense panelinde herhangi bir değişiklik yapmayın ve bir süre bekleyin. Yılın ilk ayı içerisinde daha öncede bu şekilde sorunlar olduğunu ve bu ayın sonlarına doğru düzeldiğini araştırmalarım sonucunda gördüm.

  Düzeltmek için ne yapabilirim ?

  Özellikle anasayfada gözükmeyen reklamların gözükmesini sağlamak için işe yarayan tek bir genel yöntem olduğunu gördüm, dilerseniz bekleyebilir veyahut bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat bu yöntemin bazı yayıncılarda işe yaradığınında altını çizelim.

  Yöntem:

  Gözükmeyen reklamı, adsense panelinden silin ve tekrar oluşturun. Sitenizdeki reklam kodunu silin ve yeni kodu yerleştirerek aktif edin.

  Düşük TBM ve Kazanç Azalması

  Yılın son günlerinde yerli ve yabancı şirketler çeşitli reklam kampanyaları ile birbiri ile rekabet ettiğinden ve diğer nedenlerden dolayı adsense panelindeki TBM'ler yükseliyor.

  Yılın ilk ayı içerisinde de reklam verenler çeşitli değerlendirme ve bütçe analizleri yaptığından dolayı reklam konusunda fazla rekabet olmadığından dolayı TBM'ler düşüyor.

  Ne Zaman Düzelir ?

  TBM ve kazançlarda yaşanan azalma genel bir durumdur ve geçmiş yıllardaki adsense yayıncıları bu sorunun özellikle ilk ayın sonuna doğru veya ikinci ay itibari ile düzeldiği konusunda düşüncelerini paylaşmış.

  Dikkat

  Yeni bir adsense kullanıcısı iseniz ve ilk kez böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız adsense panelinde herhangi bir değişiklik yapmamanızı öneririz.
 • 13-01-2017, 14:23:35
  #2
  Sabahtan beri sorunu çözebilmek için eklentileri deaktive etmekten, cloudflare'den çıkmaya kadar herşeyi denedim. Bilgi için teşekkürler.
 • 13-01-2017, 14:45:31
  #3
  Bilgilendirme için teşekkürler hocam.
 • 13-01-2017, 15:13:51
  #4
  Grapixa adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sabahtan beri sorunu çözebilmek için eklentileri deaktive etmekten, cloudflare'den çıkmaya kadar herşeyi denedim. Bilgi için teşekkürler.
  Hocam cloudflare ile alakası var mı sizce? Ben de kullanıyorum.

  Bu arada konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim. Konu çok önemli. Ben de bu şekilde çözüyorum. Yeni reklam oluşturduğum zaman gelir ve tıklama normala dönüyor. Reklam eskidikçe görüntüleniyor fakat para kazandırmıyordu.

  Çok enteresandı gerçekten. Bu arada bir tek ben de mi böyle problemler var bilmiyorum. kimse yazmıyor. daha önce konu da açmıştım oysa ki.

  Ama benim problemim yeni yıldan önce başladı.

  Reklam 60 k gösterilip 0,03 to ile günü tamamlıyordu. Yeni reklam ekleyince 0,30 To oranına çıkıyor.