TR Adsense ile haşirneşir olmam nedeni ile gözlemlerime takılan bir durum var.

"Şikayet" "nedir bu çekememezlik?" internet ortamında kendi rakibini çekememesi ve rakibinin kazanamaması için birbirlerini ve internette kendi sitelerinin içerikleri ile aynı olan siteleri google ile arayıp sitelerde adsense reklamlarının aktif olduğunu görünce bu siteyi direk haksız veya haklı olarak şikayet etmektedirler. Kişi internette gezerken bile kendi alanı olmayan bir alanda bir sitenin video arasında hiç boşluk bulunmayan altına ve video üstüne reklam birimleri yerleştirmesi kişinin çok para kazanacağını düşünerek şikayet etmektedir. Veya mobil bir sitede header da 300 * 250 reklam birimimin adsense tarafından yasak olmasını bilip bunu kullanan siteleri şikayet etmeleri, yazıktır yazık.

Arkadaşlar yanlış yapıyorsunuz. Sahtekarlıkla kazanç elde edeni şikayet ediniz ama ne diye insanın emeklerini bir anda silip atıyorsunuz. r10 bulunan %70 kullanıcı adsenseden para kazanabilmek için ne emekler sarf ediyor. Bu emekleri biranda silip atabiliyorsunuz. Birbirinizi şikayet etmeyi bırakın.!


Uyarım sizleredir.

NOT : Bir kelime var keyword bu kelimenin geçtiği tüm siteler banlanabilir. Aşağı yukarı bu kelime tüm sitelerde mevcuttur. %80 gözlemlerimde bu kelime title içerisinde yer almakla birlikte içerikler içerisinde bulunup yanıltıcı kelime olması itibari ile adsense bu kelimeyi taşımakta olan siteleri en ufak bir şikayet ile banlamaktadır. Premium sitelerde herhangi bir sorun yoktur.

Yani buda demek oluyor ki Türkiye`mizde %50 siteleri banlatmak çok kolay.