• 05-08-2016, 12:59:07
  #1
  Arkadaşlar kısaca şöyle anlatayım..

  Ben 3-4 ay önce birine bir site yapmıştım. Bu site tamamlandıktan sonra kendi mail adresimden bu site için Adsense başvurusu yaptım. Adsense onaylanmadı..

  Daha sonra sitesini yaptığım bu şahısla aramızda problemler oldu, bu şahıs beni dolandırdı ve tüm şifreleri değiştirip ortalıktan kayboldu.

  Bu olay böyle kapanmıştı, fakat geçen hafta kendi açtığım bir blog için yaptığım Adsense başvurusuna gelen cevapla ne yapacağımı şaşırdım..

  Daha önce kendi mail adresimden başvurduğum Adsense hesabı bir şekilde onaylanmış ve şimdi benim bu yeni başvurumu da mükerrer olduğu için kabul etmiyor. "Onaylanmış bir AdSense hesabıyla eşleştiği için başvurunuz onaylanmadı" diyor.

  Benim o onaylanan Adsense hesabıyla hiçbir ilgim yok. Adam şifreleri falan değiştirdi gitti, ama benim mailim bir şekilde kayıtlı kalmış orada.. Adama ulaşma imkanım da yok..

  Bu durumda ben ne yapabilirim? Yardım destek sayfasına baktım ama buna uyan bir başlık bulamadım..

  Bu bana gelen mail


  Bu da Adsense başvuru sayfası
 • 05-08-2016, 14:10:22
  #2
  Farklı bir mail adresi ve tel no ile başvuru yapabilirsiniz.
 • 05-08-2016, 14:33:30
  #3
  1. yol
  -------
  İlk başvurudaki siteyi açıkca belirterek başvuru yaptığınızı, reddedildiğinizi belirtin. Son başvuruya kadar geçen süreçte yeni bir başvurunuzun olmadığını, o siteyi başka birine devrettiğinizi, kendi bilgilerinizin üzerine olan hiçbir adsense hesabından sorumlu olmadığınızı açıkca yazın. O red cevabından sonra YENİ BAŞVURU YAPMADIĞINIZI, yapıldı ise bunun siz olmadığınızı belirtin.

  Tüm iletişim bilgilerinizi net bir şekilde yazdıktan sonra, bu bilgilere ait adsense hesabı varsa bile o hesaba erişiminizin olmadığını ve hiçbir işlemin/reklam yayınının tarafınızdan yapılmadığını belirtin. Sizin adınıza bir hesap olsa bile o hesaba erişemediğinizi hesabı kurtarmak için ne yapmanız gerektiğini sorun.

  Bu açıklama sonrasında olacak şey;

  1-) Adınıza olan hesap incelenir, bilgiler teyit edilmeye çalışır (kii Google bir şeyi teyid etmek isterse adamın giydiği donun rengine varana kadar teyid eder)

  2-) Görürse bir sıkıntı hesabı kapatır veya sizin hesaba erişebilmeniz için size yardımcı olur...

  Adsensede yazışırken açık olun, yaptığınız şeye yapmadım demenize gerek yok, çözüm olmaz. Siz yaptıklarınızı açıkca yazın ki detaylı incelenebilsin.


  2. yol
  ------
  Eğer gerçekten sizin adınıza bir Adsense hesabı var ise; direk hesaba erişimi kaybettiğinizi, hesabınızın çalındığını, şuan yapılan işlemlerin kontrolünüzün dışında olduğunu belirtirseniz hesabı kurtarmak için sizi yönlendireceklerdir.

  NOT: Hesabın varlığından eminseniz 2. yol daha garanti bir çözüm olacaktır.
 • 10-08-2016, 17:05:52
  #4
  Teşekkürler arkadaşlar başka bir mail adresiyle denedim oldu.