• 10-05-2016, 12:34:22
  #1
  Üyeliği durduruldu
  AREKLAM'IN Google DoubleClick Ad Exchange AdXSeller programı üyesidir.Google reklam ürünlerini kullanarak tüm yayıncılarının reklam gelirlerini arttırmaktadır. AREKLAM, Google’ın Türkiye’deki çok az sayıda olan NPM partnerlarinin başında geliyor.


  Bir Google NPM (Network Partner Management) partneri, envanterinizi tüm diğer Ad Exchange’lere açabilir. Bu sayede envanterini PROGRAMATİKplatformlarda daha değerli olarak satılmaya başlar.

  Google AdX Nedir?

  Google Ad Exchange, ya da kısa adıyla Google AdX, Google’ın gerçek zamanlı ihale (real time bidding) sistemiyle internet sitelerindeki her bir reklam gösterimini OpenX, MediaMath, Criteo, Adwords gibi büyük reklam ağlarından en yüksek teklif verene tahsis ettiği bir sistemdir kısaca; Google AdX, yayıncılar için dünya çapındaki en büyük marka reklamcılarına ve programatik alıcılara erişim imkanı sağlar.

  Gerçek zamanlı bir açık arttırmada reklam alanlarınızı alıp satabileceğiniz açık bir piyasa şeklinde çalışan AdX, reklamları daha etkin ve karlı biçimde dağıtmanıza yardımcı olur. Yayıncılar daha fazla reklamcıya ulaşabilir ve daha fazla gösterim satışı yaparken internet sitenize reklam verenleri kontrol edebilirsiniz. Kazancınızın nereden geldiğini ve hangi reklamların daha değerli olduğunu belirlemeniz için en kolay yoldur. Bir çok internet sitesi Google reklamlarını sitelerinde yayınlayabilmek için Google Adsense kullanmaktadır.

  Google ADX’in avantajları

  Gelişmiş Teknoloji
  Minimum Fiyat
  Maximum Kazanç
  Sayfa Başına Daha Çok Reklam Birimi
  Premium Reklamveren
  Özel Açık Arttırmalar Ve Öncelikli Teklifler

  Adsense ile Google Adx (Ad Exchange) arasındaki farklar?

  AdSense self servis bir ürünken, Ad Exchange sadece NPM partnerlar ile kullanılabilir.

  Her iki reklam ürününde de majör reklam veren Adwords’tür.
  AdSense%100 AdWords tarafından reklam yayınlarken, Ad Exchange%80-85 AdWords,%15-20 diğer networklerle çalışmaktadır.

  Sayfanızın belirli kurallara uyması durumunda Google Ad Exchange ve Ad Sense ürünleri birlikte kullanılabilir. Sitenizin yapısının uygun olması halinde 3 AdSense ve 5 AdX reklam birimi kullanılabilir. Buda sitenizde 8’ye kadar reklam birimi kullanabilmeniz anlamına gelir.

  Ad Exchange%100 RTB platformdur. Bu, envanterinizi diğer bir çok networke bağlayabilmeniz anlamına gelir.AdSense genellikle tıklama başı kampanyalar içerir.

  Ad Exchange performansa dayalı bir sistem olduğundan görüntülenme ve tıklanma dışında sitenize gelen trafiğin niteliğine bağlı oluşan e-CPM yer alır. Ad Exchange ‘de CTR artarsa eCPM değeri de artacaktır.

  Ad Exchange premium bir üründür. Eğer kitleniz ve içeriğiniz kaliteliyse yüksek kazanç sağlayabilmektedir.

  AdSense envanterinize fiyat belirlemenize izin vermezken, Ad Exchange’te minimum CPM belirlenir. Buda envanterinizi daha değerli satmanızı sağlar.

  AdSense yayıncısı reklam veren tarafından şeffafken yani tüm URL’niz gözükürken, Ad Exchange’te isterseniz gizleme/markalama veya sanal markalama yapılabilir.

  AdSense’ te açık arttırma reklam verenler tarafından yönetilir.

  Ad Exchange’ te bu işlem gerçek zamanlı satın alma olarak ( RTB ) yönetilmektedir.

  Google AdX hesabı, bireysel internet siteleri tarafından alınamaz. Adsense gibi bir başvuru ekranı yoktur.

  Türkiye’de Google AdX seller hesabı olan reklam ağları sayısı oldukça kısıtlıdır.

  Google AdX reklamlarına ulaşılabilir fakat unutulmaması gereken bir nokta ise, Google AdX reklamları her internet sitesine sunulmaz.

  Sadece kaliteli ve özgün içeriğe sahip, yüksek trafikli sitelere sunulmaktadır.

  Daha detaylı bilgi almak ve hemen kaydolmak için www.areklam.co adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • 10-05-2016, 13:12:10
  #2
  Film sitesine reklam ekleyebilirmiyiz?
 • 10-05-2016, 16:26:38
  #3
  ben areklam adx reklam kullanıyorum aylardır. adsense reklamlarının yanındaki boş reklam alanlarını böyle değerlendiriyorum. aylık 300tl ortalamasında ödeme alıyorum her ay tıkır tıkır paralarımızı gönderiyorlar son derece güvenilir areklam firması. teşekkürler sunduğunuz imkan için.

  amaç kazancı maximize etmek. areklam ile bu oluyor.
 • 10-05-2016, 19:03:23
  #4
  Otomobil sitesi için başvuru da bulundum