• 19-11-2015, 18:48:48
  #1
  Teknopark Böl. SEO Ajansı


  Uygulamalardaki reklamlardan bıkanlara müjde Google Play'den geldi. Google Play, artık reklam bulunan uygulamaların ayrı kategorilendiriliceğini duyurdu.
  Android kullanıcılarının hepsi, Google'ın kendi uygulama platformu Google Play'i kullanıyor. Google Play uygulama indirme platformlarının arasında açık ara en iyi platform olmasına rağmen Google Play'de bulunan çoğu uygulama, indiren kullanıcıları reklamlardan dolayı deliye döndürüyor. Bildiğiniz gibi uygulama üreticileri ya çok fazla indirildikleri için Google Play'den para alarak geçimlerini sağlıyor ya da uygulamaları içerisine reklam yerleştirerek. Bu reklamlardan bıkan kullanıcılar, çoğu zaman indirdikleri uygulamanın içerisinde reklam olduğunu bilmediklerini dile getiriyor ve bu konuda şikayet ediyorlar. Google, bu şikayetleri sonlandıracak yeni bir sistem üzerinde çalıştığını belirtti.  Google'ın bildirdiğine göre Google Play'e gelecek olan yeni bir kategorilendirme sistemiyle birlikte uygulama indirme platformunda bulunan reklamlı herhangi bir uygulama, Google tarafından "Reklamlı Uygulamalar" kategorisine dahil edilecek ve uygulamanın bilgileri arasında içerisinde reklam olduğu belirtilecek. Böylece uygulamayı indirmeye niyetli olan kullanıcılar, uygulamada reklam olduğunu bilecek ve kararlarını bilinçli bir şekilde yeniden gözden geçirebilecekler.

  kaynak : DigitalTrends ve webtekno
 • 19-11-2015, 23:02:50
  #2
  Kapitalist sistem dedikleri bu işte. Kazanan daha çok kazanacak kazanamayan hiç.
  Android ilk çıktığı yıllardan bu zamana kadar bütün bunlar planlanmış bir yapıdır. Para yoksa kimse android uygulama çıkarmaz haliyle sistem gelişmezdi, şimdi ise ilk yapanlar parasını kazandı firmasını kurdu yatırımını yaptı kazanmaya devam ediyor. Şimdi ise yeni uygulamalar çok popüler olmadığı sürece para kazanmak zor. En ufak telif hakkında bütün program marketten çıkarılıyor.

  Saygılar...