Merhaba,

Adsense başvurduğum web sitem aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmiyor. 1. aşamayı geçtim, reklamları ekliyorum boş çıkıyor ve aşağıdaki gibi mail geldi.

Web sitem marka başvurusu yapılmış .com.tr uzantılı, Türkiye'de profesyonel anlamda alanında tek sayılabilecek tarzdadır. Kendi alanı farklı olmak üzere tubiba, yellowpages vb. tarzında rehberdir.

Günlük ziyaretler hafta içi en az 5.000 tekil, hafta sonu 12.000 tekil civarıdır.

Yani adsense neden kabul görmüyor anlamıyorum


Hem adsense onayını aldıracak, hem de onay sonrası reklam yerleşimini yapacak birini arıyorum.
Ödeme adsense kabul edildikten ve ilk ayın ödemesi alındıktan sonra yapılacaktır.

Konu altından veya özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.
Adsense Gelen Mesaj:
Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.