• 28-10-2015, 09:01:09
  #1
  Selamlar,
  3 senedir açık olan şarkı sözü sitemde geçen sene haziran ayında reklamlar çıkmamaya başladı, bazı sayfalarda hiç çıkmazken, bazı sayfalarda 3 reklam biriminden 1-2sinde reklam çıkıyor.

  Adsense paneline baktığımda diğer sitelerimde sayfa gösteriminin 3-5 katı reklam gösterimi olurken, bahsettiğim sitede sayfa gösteriminin çok altında reklam gösterimi oluyor.

  Sorunu çözmek için ne kadar uğraştımsa da çözemedim en sonunda pes edip kendi haline bıraktım. Şu sıralar işsiz kaldım, üç-beş kuruş en azından faturalarımı ödeyebileyim diye web işlerine biraz zaman ayırayım dedim.

  Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

  * Herhangi bir içerik/tema/yerleşim değişimi olmadı
  *robots.txt'de sorun yok
  * youtube player ve addthis dışında js yok -ki bunları kaldırıp denedim sonuç aynı


  Adsense screen ekleyeyim de daha anlaşılır olsun
 • 31-10-2015, 19:39:03
  #2
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Aynı sorun bizde de var. Tamamen youtube üzerinden kazanç sağlamaktayız, gösterim ve görüntüleme arasındaki fark 2 katından bile fazla oluyor bazen. neden olduğunu çözemedik. burada konu bile açtım ama herhangi bir bilgi verebilen olmadı..
 • 31-10-2015, 21:19:06
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Reklam gösterimleri, içerik ve kullanıcı eğilimleri baz alınarak gösterilir yani adsense dur şu sitede şu reklamı göstereyim demez, son zamanlarda adwords kullanıcıları nasıl reklam verenler yayıncılar nasıl şu reklam benim sitemde çıkmasın diyebiliyorsa reklam verenlerde çöp siteleri belirleyip, reklamlarının o sitede yayınlanmasını engelleyebiliyor.