• 22-10-2015, 15:05:14
  #1
  Adsense panelde şöyle bir mesaj gördüm. Konuya ilişkin bilgisi olan varmı? Beta aşamasındaymış uygulamalımıyız sizce
  ----

  Kitle katılımını teşvik edin
  Eşleşen İçerik Beta, sitenizi ziyaret edenlerin, ilgi alanlarına dayalı olarak sitenizde daha fazla içeriği keşfetmesine olanak tanır.


 • 22-10-2015, 15:30:58
  #2
  Bu google un size tanıdığı bir ayrıcalıktır. Bu sayede sitenizin iyi hit aldığını ve gerçekten özgün bir çalışma olduğunu anlıyoruz. Peki bu nedir? aslında bu bir reklam alanıdır. Diğer reklam alanlarından farkı reklam gösterilmiyorken bu alanda sitenizin içeriklerinin gösteriliyor olmasıdır. gösterilecek İçeriği google seçiyor ve ziyaretçinin ilgilendiği konulardan sitenizde olan başlıklar derlenip bir menü halinde ziyaretçiye sunuluyor. Arada sırada reklamda gösteriliyor.
  Ben hemen kurdum ve kullanıyorum sitemdeki navigasyon alanlarını iptal edip bu alanları kurdum. Sonuç? sitemde gezinme arttı, sitem hızlandı ve bu alanlardan 2-3 tl kazanır oldum.
 • 22-10-2015, 15:55:25
  #3
  🔥%100 WP Optimizasyon🔥
  Aynısı bana da geldi
  Ayrıca normalde 3 reklam koyabiliyorken extra olarak bu özelliği de koyabiliyoruz...Ama bu reklam birimini oluşturduktan sonra 15 dakika reklamı sitemize koymamalıyız.Adsense bu konuda uyarıyor.Çünkü adsense'nin bu oluşturulan reklam birimini tanıması için 15 dk gerekli.Aksi takdirde nomal reklam olarak ekliyor ve bu da 3 adet reklam biriminden fazla bir reklam sayısına ulaşmanızı ve banlanmanızı saglıyor.O yüzden reklamı oluşturun ve 15 dk bekleyin...


  Eşleştirilen içerik, makalelerinizi sitenizin ziyaretçilerine tanıtmak için basit bir yol sunan ücretsiz bir öneri aracıdır. Okurlarınızın ilgilendikleri içeriği kolayca bulmalarını sağlayarak sitenizin sayfalarının görüntülenme sayısını, ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süreyi, okurlarınızın sitenize bağlılığını, reklam gösterimlerinizi ve nihayetinde reklam gelirinizi artırabilirsiniz.

  Eşleştirilen içerik birimleri sayesinde önerilerin nerede görüneceğine siz karar verirsiniz. Ardından AdSense, sitenizdeki sayfaların okurlarına, onlar için en alakalı makaleleri tanıtır. Eşleştirilen içerik önerileri, konu benzerliğine dayalı ve okur için kişiselleştirilmiş şekilde sunulur.

  Eşleştirilen içerik birimleri hakkında bilinmesi gereken bazı önemli noktalar:

  Eşleştirilen içerik birimlerinin alakalı içeriği kullanıcılarınızın dikkatine sunması, sayfa görüntüleme sayısının ve sitede geçirilen sürenin artmasını sağlayabilir.
  Eşleştirilen içerik birimlerini, uygun sitelerinizde istediğiniz sayfalara yerleştirebilirsiniz.
  Bunlar, sayfa başına Google içerik reklam sınırınız kapsamında sayılmaz.
  Öneriler site içindedir; örneğin, abc.com ve xyz.com şeklinde iki siteniz varsa her bir site için oluşturacağımız öneriler o site dahilinde sunulur. Yalnızca Google reklamları ve bu reklamlar üzerinde Eşleştirilen içerik birimleri içeren sayfalardan öneriler oluşturduğumuzu unutmayın.
  Bu birimler, cep telefonları, tabletler ve masaüstü bilgisayarlarda çalışır.
  Denemelerde kullanılmak için uygun değildirler.
  Eşleştirilen içerik kullanmaya uygunluk
  Eşleştirilen içerik özelliği tüm yayıncılar tarafından kullanılamaz. Uygunluk olmanız için minimum trafik hacmi ve benzersiz sayfa sayısı gereksinimlerimizi karşılayan bir siteniz olması gerekir. Bu gereksinimleri, Eşleştirilen içeriğin sizin ve sitenizin ziyaretçileri için harika bir deneyim sunmasını sağlamak amacıyla belirledik. Siteniz onaylandıktan sonra, AdSense hesabınızda Eşleştirilen içerik özelliğine erişiminiz olur.
  Alıntı adresi: https://support.google.com/adsense/a...ww-ww-et-asfe_
 • 22-10-2015, 16:18:38
  #4
  valla ilkkez denk geldim. acaba bi örnek iste verebilirmisiniz. nasıl bişeymiş en azından bi görüp anlamaya çalışayım
 • 22-10-2015, 16:21:39
  #5
  "sitem hızlandı" demiş arkadaş nasıl hızlanıyor site biri bana açıklasın.
 • 22-10-2015, 16:30:17
  #6
  🔥%100 WP Optimizasyon🔥
  RssMonster adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  "sitem hızlandı" demiş arkadaş nasıl hızlanıyor site biri bana açıklasın.
  1.si yukarıdaki arkadaşın dediği hız olayını denedim ve X2 kat daha hızlı açılıyor sayfalar
  2.Sitede kazançlar hızlı bir şekilde artmaya başladı

  Bu eşleşen içerik sistemini inceleyip çok daha fazla kazanabiliriz..Akşam eve gidince detaylı inceleyeyim.Bakalım 1 sayfaya kaç adet koyabiliyoruz.Gerçekten kazançlar arttı 15 dakikada 5 TL Fena değil galiba
  Hadi hayırlısı

  Ayrıca bunun gibi benzer yazılar reklamı
 • 22-10-2015, 16:38:25
  #7
  TahsinCetinkaya adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  1.si yukarıdaki arkadaşın dediği hız olayını denedim ve X2 kat daha hızlı açılıyor sayfalar
  2.Sitede kazançlar hızlı bir şekilde artmaya başladı

  Bu eşleşen içerik sistemini inceleyip çok daha fazla kazanabiliriz..Akşam eve gidince detaylı inceleyeyim.Bakalım 1 sayfaya kaç adet koyabiliyoruz.Gerçekten kazançlar arttı 15 dakikada 5 TL Fena değil galiba
  Hadi hayırlısı
  Sen bu yorumu sil en iyisi bir süre ekmek yersiniz yakında azalır
 • 22-10-2015, 16:43:44
  #8
  Banada geldi bu ibare , akşam inceleyeyim bi
 • 22-10-2015, 16:49:48
  #9
  Bana krş bile gelmiyor. Millete özel özel şeyler geliyor.