• 05-06-2015, 12:53:45
  #1
  Bugün bu başlıkta bir mail aldım:

  Sitenizdeki Google AdSense reklam sunumu devre dışı bırakıldı

  Fakat adsense hesabımda bildirim yok. + reklamlar da yayındaydı. Sonradan kaldırdı..

  Verdiği linke bakıyorum. Foto galeride bir erkek bebek resmi var. Aksi bir şey yok.

  Sitede bulunan yazıların (700 e yakın yazı var) tamamı özgün. ***** herhangi bir içerik yok.

  Bir bilgisi olan var mı? Durum nedir? Ne yapmak lazım?


  Sayın Kullanıcımız,
  Bu e-posta, web sitelerinizden birinin şu anda AdSense program politikalarımızla uyumlu olmadığını ve sonuç olarak web sitenize reklam sunumunun devre dışı ırakıldığını bildirmek için gönderilmiştir.

  Sorun kimlik numarası: 40884626

  Reklam sunumunun devre dışı bırakıldığı web sitesi: BİR RESİM SİTESİ .com

  İhlalin meydana geldiği örnek sayfa:http://www. BİR RESİM SİTESİ /bebek-resimleri/618-erkek-bebek-resimleri/attachment/erkek-bebek-resimleri-19/

  Gerekli işlem: Hesabınızdaki tüm diğer siteleri inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol edin.

  Mevcut hesap durumu: Etkin


  İhlalle ilgili açıklama
  AdSense reklamları görüntüleyen bir sitenin, benzersiz ve alakalı içerik sağlayarak kullanıcılara yeterince değer sunması ve az miktarda orijinal içerik bulunduran veya hiç orijinal içerik bulundurmayan sayfalara reklam yerleştirilmemesi önemlidir.

  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri kolayca bulabilmelidir.

  Daha fazla bilgi için lütfen Google'ın Web Yöneticisi Kalite Yönergelerini ( http://www.google.com/support/webmas...y?answer=66361 ) inceleyin.

  Gerekli işlem: Hesabı inceleyerek uyumlu olup olmadığını kontrol edin
  Yukarıda belirtilen siteye reklam sunumu devre dışı bırakılmıştır. Ancak, AdSense hesabınız hâlâ etkindir. Yukarıda belirtilen URL'nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. Bu nedenle, diğer sitelerinizi incelemeye zaman ayırarak politikalarımızla uyumlu olmalarını sağlamanızı ve bizden politikayla ilgili başka e-posta alma olasılığını azaltmak için sitelerinizi bu doğrultuda izlemenizi öneririz. Ayrıca, ihlallerin devam ettiğini görmeleri durumunda, ekibimizin, hesapları herhangi bir anda devre dışı bırakma hakkını saklı tuttuğunu bilmenizi isteriz.
 • 05-06-2015, 14:34:48
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Google tüm servisleri son 1 haftadır delirmiş gibi hocam.Sitelerim iyi hit alıyor ama adsense'ye yansımıyor.Deneme amaçlı dün bir siteme 50 K hit geldi tekil bazlı ama adsense paneline göre o sitem sadece 736 reklam gösterimi yaptı.
 • 05-06-2015, 15:02:23
  #3
  Misafir
  O linkteki içeriği silin ve sildim diye mail atın veya adsense panelinden itiraz kısmı açıldıysa oradan gerekli bildirimi gerçekleştirin korkulacak bir durum söz konusu değildir.
 • 05-06-2015, 21:04:57
  #4
  Misafir adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  O linkteki içeriği silin ve sildim diye mail atın veya adsense panelinden itiraz kısmı açıldıysa oradan gerekli bildirimi gerçekleştirin korkulacak bir durum söz konusu değildir.
  hocam bilgi verdiğin için öncelikle teşekkür ederim. hangi mail adresine mail atmak gerekiyor?
 • 05-06-2015, 21:08:51
  #5
  Misafir
  Biraz arastirin hemen bulursunuz
 • 05-06-2015, 23:34:46
  #6
  Adsense hesabınız değil site adresiniz banlanmış düzeltmeleri yapıp bir süre sonra mail atınız açacaklardır.