• 13-09-2013, 14:57:45
  #1
  Merhaba Arkadaşlar,

  Biliyorum aynı başlıktan 50 tane var forumda. 2 Haftadır forumda okumadığım mesaj kalmadı bununla ilgili o yüzden lütfen hemen saldırmayın Benim göremediğim ne gibi bi sorun var da google sitemi kabul etmiyor anlamış değilim. O yüzden buradan bir yardım almak istedim...

  2 hafta önce Adsense'e başvurmaya başladım. Her gün başvuruyorum (tabi her başvurumdan önce kendimce eksikleri gideriyorum öyle başvuruyorum) akşam üzeri 17:00 - 19:00 arası mail geliyor: "Site, Google politikalarıyla uyumlu değil"

  Yaptıklarım:

  1. Sitem erkek sitesi olduğu için kadın erkek ilişkileri ağırlıklı, +18 sayılabilecek fotoğraflar vs vardı. Hepsini sildim.

  2. İçinde s*x, c*ns*llik, alk*l ve sgra kullanımının yanlış olduğunu belirten yazılar hatta hastalıklarla ilgili olan bir kelime (p*n*s) ne varsa tek tek düzenledim yazılarımı. Düzelmeyecek gibi olanları direkt olarak sildim ve webmaster yönetici aracından urlleri kaldırdırttım. İçerisinde bir iki defa bu tarz kelimeler geçen yazıları düzenledim ve google gibi getir aracı ile yeniden indexlettim. (Fakat tam anlamıyla hepsi yeniden indexlenmedi, bekliyorum)

  3. Gizlilik politikası (adsense kullanan bir siteden örnek alarak), kullanım koşulları, iletişim ve hakkımızda sayfalarını tek tek yeniden düzenledim.

  4. Başka bir sitemi bu siteme yönlendirmiştim. 3 gün önce kaldırdım. (sadece organik hit olması açısından)

  5. Her gün temizlik yapıyorum sitemde, tüm görselleri ve indexleri yeniden gözden geçiyorum. Açık saçık sayılmayacak (adsensein dediği gibi aile ortamında görüntülenebilecek resimler) resimleri bile kontrol edip gerekirse değiştiriyorum.

  6. Adsense'in gönderdiği maildeki her bir yazıyı tek tek okudum ve sitemin tüm durumlardan geçtiğini düşünüyorum.

  Sitenin genel durumu:

  Yaşı: 6 aylık domain, son 1.5 aydır aktif bir şekilde içerik giriliyor.
  Hit: En az 750
  Kaynak: %60 organik, %24 yönlendirme, geri kalan direkt girişler. (30k lık ve 10k lık hite sahip olan iki sitede bannerım var)


  Not 1: Hep aynı mail adresi ile başvurdum (domainim@gmail.com şeklinde) dün gece info@domainim.com ile başvurdum yarım saat içinde cevap geldi fakat yine kabul edilmedi.

  Not 2: Geçen gün alınan daha google.com'a bile girilmemiş bi laptoptan bile denedim (ip adresleri vs farklı) yine aynı cevap

  Gelen mailin içeriğini herkes biliyor fakat tekrar okumak isteyenler için spoiler içine ekliyorum:

  Sayın Kullanıcımız,

  Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.

  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.

  Sorunlar:
  - Site, Google politikalarıyla uyumlu değil

  ---------------------

  Daha fazla ayrıntı:
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikalarına (http://support.google.com/adsense/bi...?topic=1271507) veya Web Yöneticisi Kalite yönergelerine (http://www.google.com/support/webmas...y?answer=35769) uygun olmadığından şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize, zengin ve anlamlı içerik sağlayan, organik trafik alan ve kullanıcılara iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak tanıyan siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  İpuçları:
  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:
  - Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  - Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz ayrıca, anlaşılır bir yapı ve gezinme sistemi aracılığıyla iyi bir kullanıcı deneyimi de sunmalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

  Olumlu bir kullanıcı deneyimini nasıl sunabileceğiniz konusunda daha fazla yardım için lütfen Web Yöneticisi Kalite yönergelerini inceleyin.

  Siz gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra başvurunuzu yeniden incelemekten mutluluk duyarız.  ---------------------

  Daha fazla ayrıntı ve başvurularla ilgili ipuçları için http://www.google.com/adsense/suppor...y?answer=75109 adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için lütfen http://www.google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresini ve şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.

  AdSense ölçütlerinin tam listesi için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz:
  http://www.google.com/adsense/suppor...y?answer=48182
  http://www.google.com/adsense/localized-terms

  Daha fazla bilgi edinmek için https://www.google.com/adsense/support/as/ adresinden Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya http://www.google.com/support/forum/p/AdSense adresine giderek yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz. Tartışmalara Google AdSense temsilcileri de katılır.

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi
 • 13-09-2013, 14:58:15
  #2
  Eskiden yolladıysanız bu siteden kabul edilmediyse birdaha zor kabul edilmesi
 • 13-09-2013, 15:00:55
  #3
  Penguenn adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Eskiden yolladıysanız bu siteden kabul edilmediyse birdaha zor kabul edilmesi
  Eskiden derken ne kadar eskiden?

  2 haftadır bu domainim üzerine hesap almaya çalışıyorum. Eğer sitemde bir sorun varsa bunu düzeltip bu domain üzerine hesap almak istiyorum. Diğer yöntemlerin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum kaldı ki bu sitemde sorun varsa başka yöntemlerle aldığım hesabı bu sitede yayınladığım taktirde ban yemem an meselesi.
 • 13-09-2013, 15:46:56
  #4
  Başka siteniz ile deneyin demek ki sitenizi kabul etmiyorlar. Zorlamanın zaman kaybından başka bir şeyi olmaz.
 • 13-09-2013, 15:51:44
  #5
  imparator adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Başka siteniz ile deneyin demek ki sitenizi kabul etmiyorlar. Zorlamanın zaman kaybından başka bir şeyi olmaz.
  Başka başvurmaya değer bir sitem yok. Paravan bloglarım var sadece ayrıca dediğim gibi bu sitede bir sorun var fakat sorunu bulmam gerekiyor. Eğer başka bir site üzerine alırsam yine bu site üzerinden kullanacağım için bu sitedeki sorun yüzünden banlanma ihtimalim çok yüksek.
 • 13-09-2013, 17:01:35
  #6
  Üyeliği durduruldu
  siteni sürekli güncel konularla doldur
  konuları kendin yaz (alıntı dahi yapma)
  w.rez içerik koyma
  +18 içerik koyma
  siten 6-7 aylık olsun
  Adsense Kabul eder
 • 13-09-2013, 17:11:30
  #7
  autorun adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  siteni sürekli güncel konularla doldur
  konuları kendin yaz (alıntı dahi yapma)
  w.rez içerik koyma
  +18 içerik koyma
  siten 6-7 aylık olsun
  Adsense Kabul eder
  Hocam, sitede geçen sene açmış olduğum ve şuan kapalı olan bir veritabanı mevcut. 2.000'e yakın içerik var. Bunun yarısı hemen hemen alışveriş kategorisindeki ürünler. Geriye kalan içeriğin de yarısı özgün diyebilirim. Alıntı yazılar mevcut tabi ki sitede fakat büyük bir kısmı değiştirilmiş içerikler.

  Dolayısıyla kabul edememe nedenimin içerik bazlı olduğunu zannetmiyorum. Yani adsense'e kabul edilemeyecek kadar kötü bir içeriğim olsa zaten başvurmaya haddim bile olmadığını bilirim Kaldı ki kopya içeriğim fazla olsaydı arama sonuçlarında da bu kadar bile iyi sıralamalar elde edemezdim.

  Ek olarak: yazarkafe ve organik facebook sayfamdan bazı konularda fazla hit alıyorum. Bunun bi eksisi olabilir mi? Google'ın organi hit istiyorum demesi kaç günlük bir süreci kapsar?
 • 13-09-2013, 17:19:02
  #8
  Üyeliği durduruldu
  Kaçıncı başvuru oldu?
 • 13-09-2013, 17:38:48
  #9
  Adsense adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Kaçıncı başvuru oldu?
  Bugün 10. başvurumu yaptım hocam