Bizim başarısızlığımız mı reklam verenlerin vurdumduymazlığı mı? .

Google adsense yayıncılara uyguladığı katı kurallar malum.. Bu kuralların onda birini reklam verenlere uygulamıyor.
Para gelsin de nasıl gelirse gelsin mantığı artık google için de geçerli.
Sitelerimize gelen reklamların görsellerine dikkat ediyormusunuz?
Çoğu Nuh'u nebiden kalma imajlar.. Bozuk renkler, binbir emekle tasarlanmış yeni sitelerin kalitesini bu reklamlar düşürüyor.

Artık Tık başına ödeme yapmak istemeyen uyanıklar da türedi. Ki reklamları aylarca siteleri işgal ediyor. Bunların en başında vodafone geliyor;
Mausun oku görsele gelince videoyu döndürüyor. Yanılıyorsam arkadaşların affına sığınırım, bu reklamdan gelir elde eden varsa da özür dilerim..
Vay alçak dünya iletişim devi vodafone reklamcısı...
Eee tık bekleyen yayıncılar ne olacak? Kim karşılayacak milyonlarca reklam alanının maliyetini?
Bir de agresif reklam yöntemi uygulayan otcu bitkici organikçi tayfası var, en düşük TBM onlarda ama bütün siteleri bir gecede dolduruyor. Adamlar spor haberlerine bile giriyor. Hani kelime bazlıydı Adsensee reklamları hocam. Dini hikayeler sitesinde aşk büyüzü bozulur reklamını koyduran adwords yöneticisine mi, adsensinin uyduruktan teyyare kurallarına mı kızayım?
+18 + uyarısı için yayıncıları köşeye sıkıştıran iptal korkusu yaşatan google amca reklam verene gık çıkarmıyor. Bu yüzden edebe, hayaya önem veren siteler 500 engelleme limitini çoktan doldurdu. Hele banka reklamları. Söylermisiniz bonus kartının reklamını kim ne diye tıklasın? ING bankasının faiz oranlarını reklam tıklayarak öğrenen kim var? Turkcell, AVEA gibi devlerin reklamları ziyaretçilerde merak uyandırmaktan çok çok uzakta.
Tıklanacak reklam önce merak uyandırmalı, eğlenceli olmalı, biraz mizah belki biraz gizem erotizm hoşgörüyle karşılayın lütfen ama Cem Yılmaz'sız hiç bir banka telefon reklamı tıklandığını gördünüz mü?
Reklamlar tıklanmıyorsa bu bizim başarısızlığımız değil, reklam veren şirketlerin dandik ajanslarının başarısızlığı. İnternet yayıncısı olarak 10 büyükleri görüyorlar. Bu yüzden reklam yayınlayan içerik sahibi siteler de örgütlenmeli.
Herkese bol kazançlar dilerim