Android & IOS Uygulama Geliştirme Kategori Kuralları
1. Gelir Garantisi sunarak, X sürede X kazanç sağlayacağı vaadi ile hazırlanan uygulamaların, oyunların vb. alım/satımı yasaklanmıştır. Eğer Alım/Satım yapacaksanız forum üzerinden değil yüz yüze görüşerek, sözleşme yaparak faturanızı alarak bu işlemleri yapmanızı önerebiliriz. Dışarıda yapılan işlemlerle ilgili forumda olumlu yada olumsuz konu açamazsınız.

2. Kendi hazırladığınız/hazırlattığınız aylık düzenli sabit geliri olan uygulamaların satışında; uygulamanın en az 3 aylık kazancı olmalıdır. Bunlarla ilgili yapacağınız alışveriş konusunda da dikkat etmelisiniz.

3. Her uygulama için farklı konular açılamaz, 1 ana konu üzerinden uygulama satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Toplamda farklı 2 satış konusu açabilirsiniz.

4. Ticari Konu Açma Şartı
• Kullanıcı en az 1 aylık üye olmalı
• Minimum 5 ticaret puanına sahip olunmalı
Ya da güven vermesi açısından Ticaret Puanı olmadan ticari konu açabilmek için Profilinizi doğrulayıp telefon + kimlik doğrulaması ile birlikte Platin veya Kurumsal üyelik almalısınız.

Bu kuralları ihlal eden kullanıcılar yönetici insiyatifinde uzaklaştırma cezası alacaktır.Android & iOS Alışveriş Kategorisi Taban Fiyatları:

Değerli arkadaşlar, Android & IOS Alışveriş Kategorisinde ticari konusu olanların 30 Temmuz 2021 tarihine kadar mevcut konularını taban fiyatlarına göre güncellemeleri gerekmektedir. Yeni konu açmak isteyen arkadaşların yeni taban fiyatları üzerinden konularını açmaları gerekmektedir.

• Android WebView Uygulama 125 TL
• iOS WebView Uygulama 175 TL
• Android Studio Reskin 125 TL
• iOS Reskin 175 TL
• Unity Android Reskin 125 TL
• Unity iOS Reskin 175 TL

Diğer konularda taban ücret 50 TL dir.

Android uygulamalarda geliştirici key dosya ve şifresini uygulama sahibine teslim etmelidir. Geliştirici proje dosyalarını paylaşmak zorunda değildir.Uygulama devri satış şablonu aşağıdaki gibi olmalıdır:

Uygulama adı :
Uygulama linki :
Yayınlanma zamanı :
Reklam ve uygulama içi satın alma var mı? :
Uygulamanın aylık getirisi ve kaynağı :
İndirilme/Değerlendirilme sayısı :
İndirilme/Değerlendirilme kaynağı (organik, reklam, teşvik) :
Günlük aktif kullanıcı sayısı :
Uygulama tüm içeriği ve kaynak kod ile birlikte mi satılık, sınırlamalar var ise neler :
Uygulamanın kullandığı sunucu/hosting var mı, var ise dahil mi, sunucu/hosting gereksinimleri neler :
3. Parti (Codecanyon vb) marketlerden alınmış bir uygulama mı? :
Uygulamanın kullandığı lisanslı ürün mevcut mu? :
Lisanslı ürün mevcutsa sonlanma zamanı :
Geliştirici hesabı dahil mi? :
Herhangi bir hukuki problem var mı (telif hakkı vb) :
Açık Artırma Kuralları:

Açık arttırma ilanı için artık "Açık arttırma ilanları" kategorisi kullanılacaktır. https://www.r10.net/acik-arttirma-ilanlari/