Güney Koreli bir blokchain teknoloji şirketi olan Blocko, 16 milyon $ fon sağladıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nde piyasaya sürüldü.
BAE’ye başlamadan önce, Blocko iki ayrı fon turunda toplam 16 milyon dolar topladı. Güney Kore’nin en eski bankası Shinhan Bank’ın yanı sıra KEB Hana Bank, LB Yatırım ve Dadam Yatırım fonu ilgi gösteren dev firmalar arasında.
Blockchain şirketi şimdi Aergo platformunu Orta Doğu’ya getirecek ve Avrupa ve Asya’da elde edilen başarıları çoğaltacak. Blocko CEO’su Phil Zamani şöyle dedi:
“Kimlik doğrulama, doküman yönetimi ve nesnelerin İnterneti gibi alanlarda endüstriler ve şirketler arasında artan veri paylaşım ihtiyacına yanıt olarak Aergo’yu başlattık.”
Blocko, daha önce Güney Kore’de Samsung, Hyundai Motors ve Cisco gibi şirketler için 38 adet tam ölçekli kurumsal blok zinciri çözümünü tamamladı ve SEED ortaklığıyla üretmeye devam etme çabasındalar. SEED Grubu CEO’su Hisham Al Gurg şunları söyledi:
“BAE ve Orta Doğu bölgesi, hükümet ve dijital hizmetler için sürekli olarak gelişmiş blok zinciri çözümleri arıyor. Böylece, Blocko ve Aergo ile olan ortaklığımızı, en üst düzeyde çalışan ve güvenlik düzeyini arttırmaya çalışan şirketlere duyulan ihtiyacın karşılanmasında bir çözüm olarak gördük.”

Kaynak: Cointral.com