Ofiste çalışmak mı? Evde çalışmak mı? - R10.net
 • 14-10-2018, 18:58:26
  #1
  Ofiste çalışmak mı, evde çalışmak mı?

  Esnek iş saatlerinin olması, işe gidip gelme derdinin olmaması ve nasıl çalıştığınızı kendinizin denetlemesi evde çalışmanın en büyük avantajlarından.

  Sabah erkenden uyanmak, kahvaltı edemeden evden çıkmaya mahkum kalmak, her gün mükemmel görünme arzusu, yağmur, çamur, yoğun trafik, iş stresi, iş arkadaşları, dönüş yolu çilesi ofis çalışması çalışanların gözünde geri planda gibi gözüküyor.

  Yapılan araştırmalarda evden çalışma çalışanın stresini azaltırken, aynı zamanda motivasyonunu artırıyor. İngiltere işgücünün neredeyse %15’i evden çalışıyor. Teknolojik iletişimin çeşitliliğinin artması, kanalların çoğalması evden çalışmayı daha kolay hale getiriyor.

  Birleşik Devletler’in eski Sağlık Dairesi Başkanı Vivek Murthy’e göre, uzaktan çalışanların ve bağımsız “iş ekonomisi” çalışanlarının sayısının gittikçe artması, büyüyen “yalnızlık salgınının” temel nedenlerinden biri. Murthy ayrıca, yalnızlığın sosyal bir problemden çok daha fazlası olduğuna işaret ediyor. Yalnızlık aynı zamanda “bir günde 15 sigara içmekle benzer seviyede sonuçları olan ve hatta obezitenin sebep olacağından daha fazlasına sebep olacak” bir sağlık problemidir.

  Çalışanlarının uzaktan çalışmasına izin vermek ve onların ortak çalışma alanında çalışması için ödeme yapmak şirketlere birçok fayda sağlar. Ortak çalışma alanları; uzaktan çalışmanın yol açtığı yalnızlığı azaltmanın yanı sıra, mükemmel bir iş ve teknoloji altyapısı, güçlü networking fırsatları ve yenilikçi şirketlere, ürünlere ve hizmetlere temas etmeyi sağlar. Şirketler ayrıca daha mutlu, daha işine odaklı ve daha üretken çalışanlara sahip olmanın faydasını görürler.

  Evden çalışmanın olumlu yanları:

  İş ve yaşam dengesini kurabilen çalışan, evden çalışarak zaman kayıplarını minimize ettiğinden dolayı, spor yapabilir, daha sağlıklı olabilir; kişisel gelişimine ve hobilerine vakit ayırabilir ve daha donanımlı olabilir; daha sosyal olup, aktivitelere katılıp networkünü geliştirebilir. Kendi için bir şey yapmak insanı her zaman motive eder, verimli hale getirir.

  Ofis ortamlarındaki önemsiz toplantılar ve gereksiz konuşmalardan uzak, etkili zaman yönetimi yapılması yine verimliliği artıracaktır.

  Özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik yoğunluğu yüzünden evinizden ofise gitmek epey zamanınızı alacaktır. Bu zamanı kendine ayırabilen çalışanın verimliliği de artacaktır.

  Evde çalışmanın olumsuz yanları:

  Evlerinde izole çalışanlar hem yöneticilerinden hem de çalışma arkadaşlarından uzaktadırlar. Bu onların iş yeri sosyalleşmesine engel oluşturmakta hem de rekabetçi ortamdan beslenmelerine engel olmaktadır. Yalnızlık, mutsuzluk ve beraberinde verimsizliği de beraberinde getirmektedir.

  Evden çalışan gerçekten çalıştığını ve yüksek performans ortaya koyduğunu kanıtlamak için çok daha fazla saat çalışıp kendine baskı yapabilir ve bu baskılar strese ve akabinde verimsizliğe neden olabilir.

  Gözden uzak olandan gönülden de uzak olur misali, evden çalışanların işini ve yaptıklarını sunma, pazarlama fırsatı ofiste çalışanlara göre daha sınırlıdır. Terfi imkanındaki riskler çalışanı mutsuz hale getirirken verimliliğini düşürür.

  SİZİN BU KONU HAKKINDA Kİ DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR? (Makaleye 10 üzerinden kaç verirsiniz?)
  Konu CHMedya tarafından (14-10-2018 Saat 19:10:33 ) değiştirilmiştir..
 • 14-10-2018, 19:01:57
  #2
  Ev ortamı çok rahat oluyor. Bence iş performansına da olumsuz etkisi var.
 • 14-10-2018, 19:05:47
  #3
  Tek kişiysen her zaman ev
  Aylık 7.5 TL'den başlayan öğrenciler için %50 indirimli bayi hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız.
 • 14-10-2018, 19:10:33
  #4
  evde çalıştığım zaman ufak kızım kabloları çekiştiriyor, işi bırakıp mamasın yedirmek zorunda kalıyorum müşteri yazıyor cevap veremiyorum, laptopun kablosunu çekiyor şak diye çekince bilgisayar tam en önemli anlarda kapanıyor. Telefon konuşması sırasında evde elektirik süpürgesi çamaşır makinası vs çalışınca müşteri de ne olduğunu anlayamıyor ben hiç anlayamıyorum müşteriyi zaten
  Ofiste olunca, daha ciddi bir iş alanı ve daha sağlıklı bir çalışma olmakta. Yani hem kurumsal hemde kişisel iş performansı artmaktadır. Duruma göre bazen ofisime geçiyorum bazen evde bulunuyorum zaten arası 50 metre
 • 14-10-2018, 19:26:18
  #5
  Makaleye 10 üzerinden 10 veriyorum.Çok güzel bir paylaşım olmuş.Ellerinize sağlık.Ben her zaman evde çalışmayı uygun görüyorum ve öyle yapıyorum.
  ★ İndirimli ve Data Başı Facebook ve İnstagram Reklam Hizmeti ★ Satışlarınız Bizimle Artsın ★
 • 14-10-2018, 19:26:41
  #6
  abdullah07 adlı üyeden alıntı
  Makaleye 10 üzerinden 10 veriyorum.Çok güzel bir paylaşım olmuş.Ellerinize sağlık.Ben her zaman evde çalışmayı uygun görüyorum ve öyle yapıyorum.
  Teşekkür ederim 😊
 • 14-10-2018, 19:27:32
  #7
  Ofis daha iyi oluyor, rahat olmadığın için işine bakıyorsun
  Cevabım Sana Yardımcı olduysa sağ taraftaki R10+ tuşuna basarak Teşekkür edebilirsin...
 • 14-10-2018, 19:35:48
  #8
  3 yılı aşkındır evden çalışan biri olarak söyleyebilirim ki KESİNLİKLE OFİS.

  Evin verdiği rahatlık bir süre sonra insanı mahvediyor. Çalışma şevki kırılıyor, azmi azaltıyor. Bildiğin köreltiyor.

  Ofiste ise işler farklı, zira o olumsuz olarak gösterilenler (Sabah erkenden uyanmak, kahvaltı edemeden evden çıkmaya mahkum kalmak, her gün mükemmel görünme arzusu, yağmur, çamur, yoğun trafik, iş stresi, iş arkadaşları, dönüş yolu çilesi ofis çalışması çalışanların gözünde geri planda gibi gözüküyor.) adınız kadar emin olun ki mükemmel bir durum.

  Bir yere gidip çalışsam mı diye söyleniyorum arasıra ama tembellikten onu bile yapmıyorum. Gerisini siz düşünün.

  Sabahın köründe kalkıp alelacele işe yetişmeye çalışanlar benim gözümde bu dünyadaki en şanslı insanlar.

  Bu arada evim de aile evi değil, kendi evim. Bir nevi home ofis, bu nedenle çamaşır makinasıydı oydu buydu rahatsız edeni yok.
  *-*
 • 14-10-2018, 19:44:56
  #9
  Bence Ofiste çalışmak verimliliği arttırır. Evden çalışmak çok esnek ve rahat bir ortam da sunsa bir süre sonra ya sıkar veya rahat batar daha da rahat edip çalışma süreni azaltmak istersin. Eğer eş ve çocuk da varsa kesinlikle evden çalışmak zor bir durum.
  Bunun haricinde ben ofiste çalışmanın insana pozitif değer-enerji kattığını düşünüyorum. Zira iş arkadaşlarınla öğle yemeğine çıkıp iş çıkışı bir yerde de vakit geçirebilip sosyalleşmiş oluyorsun. İşin hakkında farklı beyinlerin farklı düşüncelerini dinleyebiliyorsun. İşle ilgili veya hayatınla ilgili bir durum oldugunda birileriyle konuşabiliyorsun. Psikolojik anlamda da bu yüzden ofiste çalışmak daha doğru bence.

  Tabi evden çalışmanın da avantahları yok değil ama ofiste çalışmak bence daha sağlıklı. Hem iş verimliliği hem kişisel gelişim hem de sosyallik açısından.
  Kendi Bitcoin & altcoinlerini kendin İNDİRİMLİ AL! Kaydol, işlem ücretlerinde ÖMÜR BOYU %20 İndirim