OguzTML adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Anlıyorum fakat farklı bir yol var mı bilmiyorum. Kendi deneyimimi aktardım size. Deneyip denememek sizin elinizde.

Şunu da belirteyim. 2018 yılında taşındığım binada altyapı olmadığı için TTNET aboneliğimi iptal ettirmek istedim. Müşteri danışmanı abonelik iptali yerine dondurma işlemi yapmamı ve alt yapı başvurusu yapmamı önerdi. Dedikleri gibi yaptım 2020 yılına kadar alt yapı gelmeyince bölge müdürlüğüne gidip abonelik iptalini gerçekleştirdim. Akabinde iptal ettirdiğim ay ve sonraki ay açma kapama bedeli adı altında 110 TL +110 TL iki fatura olarak 220 TL gibi ödeme yansıtıldı. Ödememekte ısrar ettim ama nafile. Sonra lanet olsun dedim ödememi yaptım ve tüketici hakem heyetine durumu net bir şekilde yazdım. Ödeme dekontlarımı da dosyaya ekledim. 1 ay sonra şikayetim sonuçlandı ve ödememin iadesine karar verildi.

Bir risk alacaksınız ya haklı çıkacaksınız ya da haksız. Başka yolu yok gibi maalesef.
Teşekkür ederim ilgi ve verdiğiniz bilgiler için. Bakalım farklı tecrübeleri olan arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır.