Merhaba,

Daha önce Powershell ile aynı uygulamayı yapmıştık. Vmware sanallaştırma Projesi - R10.net
Şimdi ise C# ile aynı projenin daha gelişmiş sürümünü yaptık. Ufak tefek eksikleri olabilir. Bildirirseniz düzeltme yapabilirim. Yazılım açık kaynak kodlu olup dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Geliştirme yapacaklardan ricam ana projeye destek vermeleri ve ortaya çok gelişmiş açık kaynak kodlu ürün çıkartmak

Vcenter Klon,Yedek, Dedicated arasında sunucu transferlerde kullandığı sistem entegre edildi. İlerleyen süreçte Yedek sunucusuna dosya transferi yedeği geri yükleme gibi özellikler eklenebilir.

Peki Neler Yapabilir?
1. Öncelikle VCenter ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefledik. VCenter'e hiçbir şekilde bağlı kalmadan tüm sunucularınızdan istek atarak klonlama yapabilirsiniz.
2. Multi Esxi desteği ile her görevi her bir sunucu için ayrı ayrı yapabilir. :Sunucunuzun gücüne göre 50-100-1000 tane işlemi bile ayrı ayrı yaparak size sonuç dönebilir.
3. Başlat,Durdur,Reset,Suspend, VM Bilgisi işlemler yapabilir

Kullanım.
Projeyi download edip derleyin. Postman aracılığı ile istek gönderebilirsiniz. Postman dosyası proje içerisinde yer almaktadır. Import etmeniz yeterli.
Gelen Istekler default olarak http://127.0.0.1:8080 adresine gitmektedir. Dilediğiniz gibi portu değiştirebilirsiniz. Geriye kadar diğer tüm sunucu portlarını dışarıya kapabilirsiniz.
Giden istekler ise postman rethttp adresine iletilmektedir. iletilen adres içerisinde recvdata.php aramakta olup Sonuçlar bu adrese iletilmektedir. Değiştirmek isterseniz HttpDataSender.cs dosyasını açıp client.PostAsync araması yaparak ilgili alanı kendinize göre düzenleyin.

Php geliştiricilerinden isteğim
whmcs, wisecp gibi yazılımlar için modül üretilmesi ve public olarak yayınlanması. Taleplerinize göre destek vereceğim.

Son söz
Wwindows ve linux tarafında çalışması için .Net Core ile projeyi tekrar oluşturup github profilim üzerinden mumkün olan en kısa zamanda paylaşacağım..
Proje adresi : FatihOz90/SharpVM: c# Vmware Api Service (github.com)