karikaturname adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
1. Soruya verdiğiniz cevap hatalı ve kafa karıştırıcı. Oysa düzenlemede açık açık kişisel web sitelerinden elde edilen kazançlar istisna dışı bırakılmış. Şahsi görüşüm dahil edilmesi gerektiğiydi, ama dahil edilmemiş durumda. Sırf ben öyle olmasını istiyorum diye öyleymiş gibi yazamam, bence siz de yazmayın.
5. Soruya verdiğiniz cevapta ise insanları yanlış yapmaya yönlendiriyorsunuz. Söylediğiniz gibi yapıp ileride inceleme gelince yüksek cezalarla karşılaşan birileri olabilir.
Bunu 2.5 yıl önce de söylemişlerdi ilk varlık barışı topiği açtığımda, yadırgamıyorum. Şimdi geldiğimiz aşamada elimizde yüzlerce lehe yargı kararı var.

Okuyanların muhakeme ve seçim yapabilecek bir beyni var. Hukuktan anlamadığınız için hukuki yorumlar size absürt geliyor. Size burada hukuk dersi verecek değilim. Ama şunu söyleyeyim sizin kanuni hakkınız ne ise vergi dairesi bunu daraltamaz. Siz ise bu kısıtlamayı kabul etmemeyi kafa karıştırma olarak niteliyorsunuz. Bu ise sizinle tartışmamın benim için ne kadar yersiz ve amaçsız olacağını bana gösteriyor.

Ama bu forumda yazdıklarımın kıymetini bilen çok kullanıcı var. Siz vergi idaresine boyun eğebilirsiniz. Hatta daha fazla vergi beyan ettiğinizde emin olun kimse neden böyle yaptın demez.