Değerli R10 ailem,
Kız kardeşimle ilgili yazıyorum
Köyde biri ile evli.
11 yaşında kızı ve 2 yaşında oğlu var.
Her aradığımda sürekli ağlıyor. Kocası olacak adam sürekli aşağılıyormuş.
Babamın evine gitsem diyor; köyde 1 göz sobalı evde 2 çocukla hiç rahat edemem biliyorum diyor. Babamda ağzı küfürlü, sigara üstüne sigara içen bir köy adamı. Kızını benimser ama kardeşim orada rahat edemeyeceğini biliyor. Ayrıca onları da üzmek istemiyorum diyor.
Orada çocuklarım için hayat daha da zorlaşır diyor.
Bu akşam kızını arayıp, anana söyle eşyalarını toplayıp babasının evine gitsin demiş. Tabi çocuklarla göndericek. Bende otur bi yere gitme hemen dedim. Bu akşam henüz eve gelmemişti. Kayınvalidesine anlatmış durumu çağırarak oda: ben ona kızarım demiş. Ama ailesi de bizim aileyi hor görüyor.
Senin baban berduşun teki, sizin aile her pislik var. Senden hayır gelmez. Benim hayatımda herşey düzgün bir sen düzgün değilsin gibi şeyler söylüyormuş.
Kim ne olursa olsun. Kimin çocuğu olacağını seçemiyor. Ama bu kadar mana da bulunmaz insanlara. Kibirli konuşuyor sürekli
Kradeşim 35 yaşında İlkokul mezunu, kocasıyla birlikte 60 kadar büyükbaş hayvan bakıyor ve yazın tarlada bişeyler yetiştiriyorlar.
Para sorunları hiç yok. 2 pırlanta gibi çocukları var. Bunlar birbirini zıt benlemiş. İkisinde sürekli birbirine hakaret edip duruyorlar.
Kocası benim ailemle küs. Kardeşim 2 sene arayla babamın evine gidip sonra dönüyor.
Ailemizi aşağılayıp hor görmeler, küçümsemeler, Karısına ve çocuklarına karşı sürekli hakaret.
Kardeşime diyorum iyi geçinin alttan al. Alıyorum ama sürekli beni tahrik ediyor diyor. Bende kendimi tutamıyor bende iyi kötü ne varsa söylüyorum diyor.
Bugün şöyle olmuş"müge anlıyı izlerken böyle yapan kadınları öldüreceksin falan filan demiş. Bir tane de benim başımda var bunlar gibi pislik demiş"
Yani bende ablası olarak o kadar üzülüyorum ki 2 gündür üzüntüden ne uyuyabiliyorum ne düzgün iş yapabiliyorum.
Düşünüyorum sürekli bu şekilde nereye kadar gider diye... Gitmezse boşanınca çocuklarla nasıl olur diye.. İşin içinden inanın çıkamıyorum.
Sizinle paylaşmak istedim çok moralim bozuk.
Aklım fikrim kardeşimde. Canım çok sıkkın. Sizinle paylaşmak istedim.