hopetr adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Merhaba,

Whatsapp aero kullanıyorum ancak telefonumu değiştireceğim ve ios kullanacağım.
Mesajlarımı normal whatsappa geçirip ardından yedek alıp ios'a geçmek istiyorum böyle bir şey mümkün mü ?
Bilgisi olanlar aydınlata bilir mi lütfen ?
Arinars adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Maalesef mümkün değil.
Aynı telefonda Aero'dan resmi Whatsapp'a geçerken bile yedekler aktarılmazken; iOS'a aktarılması mümkün değil.
3. Parti Whatsapp yazılımlarında Google Drive yedeklemesi aktif değil. Yerel yedekleme ise sadece Aero sürümleri arasında kullanılabiliyor. Resmi Whatsapp'a aktarılamıyor.
Keza aynı şekilde iOS'tan Android'e de Whatsapp yedeklerinin aktarılması çok zor.
birkaç gün önce iPhone'dan Androide geçiş yaptım, yüzlerce müşteri mesajı kaldı öyle
YusufMeric adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Sırf bu yüzden wp aero kullanmıyorum :/
YusufYILMAZ adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Yakın zaman da geçiş yaptım yedekle dedim kendi içine yedek aldı sildim orjinal wp yükledim başlangıçta yedek geri yüklensin mi dedi evet dedim ve bütün konuşmalar geldi tereddütle yapmıştım önemli mesajları notepad a aktardım Ama gerek kalmadı Android için söylüyorum wp aero dan da kurtulmuş oldum

Merhabalar geçiş mümkündür, şu şekilde özet geçeyim:

Önce android aerodan mesajlarınızı ayarlardan yedekleyin dosya yöneticisinden WhatsApp databaeses kısmında msgstore en güncel dosya sizin mesaj geçmişinizdir onu yedekleyin, fotoğrafları vs de yedekleyin tabi. Daha sonra aeroyu silin normal WhatsApp yükleyin drive yedeklemesini asla yapın. Eğer mesaj geçmişini görür ise size uyarı gelecektir yedekleme var yükleyeyim mi diye kabul edin bu kadar.

Not: eğer yedekleme uyarısı gelmez ise siz Manuel olarak WhatsApp klasöründe databases klasörü açın oraya msgstore dosyanızı yükleyip tekrar deneyin.

Bundan sonrası kolay driveye yedekleyip iPhone ye geçebilirsiniz