Merhaba, yaklaşık 2 saat önce muhtara birisi yardıma ihtiyacı olanlara yardım edeceğim diye birisi gidiyor, bu kişi uzman asker. Çocuğum olmuyordu, tüp bebek ile bir evladım oldu 3-4 kişinin borcunu kapatacağım diye adak adadım bahanesiyle annem ile iletişime geçiyor. Kişi odama kadar gelip yaptığın işlerin resmini çek, seni tanıdığıma önereyim diye telefonun parmak izi okuyucusunu kaldırttı bana ve telefonu annemle birlikte aldı gitti. Annemi kafeye oturtmuş, para çekip geleyim borçları kapatalım oradan da kaçarım ben artık diye. Muhtar yönlendirdiği için ben çok güvendim, kendisi telefonda sürekli iletişimdeydi bizdeyken bile. Hikaye çok ironik ve enayilik yaptım kandım buna. Kendisi benim bilgisayarımda gmail hesabına girerek oğlunun fotoğrafını gösterdi Drive'dan. Bende annem eve gelip dolandırcııymış oğlum o adam dediğinde tüm hesapları anında kitlettirdim. Sonrasında da Facebook'tan bizi dolandıran kişiyi buldum. Bire bir bana anlattığı her şeyin fotoğrafları var gerçektende doğruyu söylemiş (yada kendine *********** kimliği oluşturmuş sıfırdan hikaye olarak). Olan telefonuma ve ona borcumu gösterirken girdiğim banka hesabındaki şifreye oldu. 4 bin TL para ve telefonum gitti. Şimdi çok bitik durumdayım yeni telefon alacak durumum da hakkaniyetim de mental açıdan sıfırlandı. Böyle salakça bir anımdır buda...

Nasıl inanırım böyle basit şeylere aklım ermiyor hala ne siz sorun nede ben söyleyeyim...

İşin özeti; telefonum banka kartlarım hepsi gitti. 0545 941 23 49 numarası veya "Berkan Ergin" adı ile sizlerden gelip borc, harc isteyenler olursa itibar etmemeniz.

Sağlıcakla.