Selamlar Wordpress'e vimeodan video gömdüm, ama full screen butonu yok
Kendi eğitim sitemde (sadece ödeme yapanlar videolara erişim sağlayabiliyor) böyle bir sorun var tam ekran yapmak için sağdaki tam ekran kısmı yok.
Vimeodan ayarlarını açtım kaydettim ama sorun hala devam ediyor.

VİMEO DESTEK EKİBİNE YAZDIM, İNCELEYİP ŞUNU DEDİLER :

Tam ekran moduyla ilgili soruna gelince, oynatıcımızda tam ekran düğmesinin görünmemesinin birkaç farklı nedeni olabilir. İşte bazı yaygın nedenler:

1)Vimeo yerleştirme kodunda allowfullscreen tam ekran özelliği eksik. Bu özellik tüm tarayıcılar için gereklidir ve gömülü iframe'lerin (Vimeo oynatıcı gibi) tam ekran modunu etkinleştirmesine izin verir.

2) Oynatıcı iframe'i, tam ekran öznitelikleri eksik olan başka bir iframe içinde yer alıyor. Tarayıcılar, bu tam ekran öznitelikleri olmayan diğer iframe'ler içinde yer alıyorlarsa, iframe'lerin tam ekrana girmesine izin vermez.

3) iframe bir çerçeve içinde yer alır. Çerçeve öğeleri tam ekrana giremez ve bunların içindeki iframe'ler de giremez.

4) Videonuz Internet Explorer 10 veya daha düşük bir sürümde görüntüleniyor veya web sayfanız IE10 belge modunu veya daha düşük bir sürümü kullanıyor. Tam ekran, IE10 veya daha düşük sürümlerle uyumlu değildir.

Tüm bunlarla birlikte, Vimeo'dan veri çeken ve web sitenizde sunan bir üçüncü tarafça geliştirilen bir eklenti kullanıyorsunuz gibi görünüyor. (litespeed)


---Siz veya web geliştiriciniz yapabiliyorsanız, lütfen gömülü oynatıcı kodundan "no_fullscreen_support" parametresini kaldırın. Bunu yapamıyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen eklenti geliştiricisine ulaşın.

----Şimdilik, 1) gömülü videonuzu etkileyebilecek tüm eklentileri devre dışı bırakmanızı, 2) uygulamanıza Vimeo URL'sini eklemek yerine yerleştirme kodunu kullanmanızı öneririz.Bunlara bakarak şu kodun kaldırılmasını talep ediyorum(basit bir işlem evet ama nasıl yapılacağını bilmiyorum). Fiyatla birlikte (sadece) PM gönderebilir misiniz?