tasarimhizmet adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Merhaba dostlar,

40 dairelik merkezi ısıtma sistemi olan bir sitede ikamet ediyorum. Her sene sabit olarak maksimum 300tl ödediğim ısıtma giderim son Kış kademeli olarak, sabit şekilde peteklerimi açmama rağmen 300-400-500-600 şeklinde geldi. Yönetime şikayette bulundum sayacımı kontrol ettirdim normal görünüyor. Yönetimde gelen faturayı saat tüketimlerine göre excelden hesaplayıp panoya asıyor. Bunları istemeye istemeye ödedim. Ancak son gelen faturam 250tl, ve ben sadece 4 gün evde kaldım kalan 26 gün şehir dışındaydım. Çıkmadan saatin fotoğrafını çektim gelirken tekrar çektim. 4 günlük fatura 250tl. Tüketimim doğru hesaplanmış ama tutar çok fazla.

Ya hesaplarda yanlışlık yapıyorlar ya da ısıtmaya %100 zam gelmiş.

Şimdi ben bu son faturayı ödemeyeceğimi söyledim. Apartmanda fatutası az gelenlerin sayacını kontrol etmelerini söyledim. Yönetimde ödenmeyen fatura için yasal yollara başvuracak doğal olarak.

İhtarnameye karşı ne gibi önlemler almalıyım.

Dip not: 3 sene önce sayacım arızalandığı için faturam az geliyordu. Ben kendim yönetime bildirdim ve hak geçmemesi için standart fatura tutarını yönetime ödedim onlarda eşit şekilde dağıtmıştı. Ama şimdi hakkımı gasp ediyorlar.
Güvenlikten tut yönetime hepsi güzel para yiyordur