Merhaba ;

Wordlstream'dan sunucu siparişi geçtim.Fakat ek ip adreslerinin nasıl çalıştığını anlamadım.Normalde OVH panelinde her failover ip adresine sanal mac id eklenebiliyor.Bu sayede örneğin 5 tane failover ip adresini 1 tane sanal makineye yönlendirebiliyorsunuz.Centos 7 üzerine kurulu olan Plesk 'de ip adreslerini ekleyince otomatik interenete çıkış veriyor.Fakat anladığım kadarı ile WorldSteam'da böyle bir yapı yok.Ek ip adreslerine nasıl mac id ekleyeceğimi bulamadım.Support sordum fakat tatminkar cevap alamadım.Hetzner 'de olduğu gibi Subnet mi kurmak gerekiyor ? Daha önce sipariş vermiş veya forumda kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.Teşekkürler.

Güncelleme ;


Kimse cevap vermemiş, support ile detaylı görüştüm OVH 'deki gibi failover sistemi yok.Yani aldığınız ek ip adreslerini 1 sanal makinede kullanamıyorsunuz.Bu nedenle siparişi iptal ettim.Geri iade yapacaklar.

Ek olarak support kısmı çok çok iyi.Gecenin 4 'de en fazla 7 dk içerisinde geri dönüş alıyorsunuz.Support kısmını çok beğendim.Keşke failover over ip verselerdi.