2020 Yılında admob gelirlerim olmuştu, vergi mükellefiyim ve 2020 yılına ait hiç beyanname vermemiştim. Vergi incelemesine girmemesi için matrah ve KDV artımı yaptım. Forumda çok soran oluyor nasıl yapılacağı konusunda bende onlardan biriydim. İşlem oldukça kolay dileyen kendisi yapabilir ama ben mali müşavirden yardım talep ettim ilerde problem çıkmasın diye. Yeniden yapıcak olsam kendim yaparım.

Eğer vergi mükellefi iseniz sadece https://ebeyanname.gib.gov.tr/index.html sitesinden yapmanız gerekiyor. Eğer vergi mükellefi değilseniz elden verebiliyorsunuz vergi dairelerine. Mali müşavir reklam geliri ticari kazanç, işletme hesabı usulüne denk geliyor ondan yapalım dedi ve ona göre yaptık.
Aşağıda sadece kişisel bilgileri kararttım. Herkesin kendine göre yazması gereken TC kimlik no, tel, email gibi basit bilgiler. Esas sizin doldurmanız gereken bilgiler altı kırmızı ile işaretli olanlar.

Ebeyanneme sistemine için gerekli kullanıcı adı şifreniz var ise ekran görüntülerinde görülen başvuru formları ile matrah ve KDV artırımını kendiniz yada muhasebeciniz yapabilir.

**Edit** : Bu YouTube videosunda görsel olarak anlatılmış. Videoyu çeken kişinin eline sağlık
https://www.youtube.com/watch?v=V1MkvHueHcI