Merhaba,

Bildiğiniz üzere Adsense son zamanlarda ödeme ekleme aşamasında OR-BAİH-01 hatası vermektedir. Bu hata Google hizmetlerinin güvenlik önlemlerinin çakışması sonucu oluşmaktadır.
Adsense ödemeleri Google Pay aracılığı ile yapar. Pay kullanmıyor bile olsanız bu şekilde işler. Öncelikle Google Pay aracılığı ile bir ödeme yöntemi ve hesabı ekleyin.
Detaylı bilgi için: Add a payment method
Hata hala devam ediyorsa Google'dan gelen yanıt ile farklı ödeme yöntemleri kullanın. Güvenlik riski taşıyan herhangi bir bilgisayar tarayıcı ip adresi bilgilerini farklı olarak çalıştırın.

Sorunu çözmek amaçlı lütfen illegal, uygun olmayan yöntemler kullanmayın.

Sorun hakkında geri dönüşlere göre birçok kullanıcı çözüme ulaşmıştır. Devam eden kullanıcılar için teknik ekip bu konu hakkında çalışmalara devam etmektedir.

Yardım ve detaylı bilgi için Google Pay Topluluğuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Yayıncı kimliği ile sorunu detaylı olarak konu açarsanız hesabınız hakkında inceleme talebinde bulunabilirsiniz.
Google Pay yardım platformuna yönlendiriyorum çünkü sorun Adsense kaynaklı değildir.

Google hizmetlerinin bulunduğu tüm ödeme bilgilerini güncelleyin ve farklı ödeme yöntemleri kullanın.
Sorunun daha çok birçok Adsense hesabı sahibi olan kişilerde çıktığını unutmayın.

Hizmeti size ücretli sağlayacak olan kişilere dikkat edin.
Arkadaşlar bu işi ücretli olarak yapacağını söyleyen kişilere lütfen dikkat edin. Uygun olmayan işlemler yapılmasına müsaade etmeyin. Farklı yollar ile ödeme hesabı eklemek mümkün olsa da bu yollar sizi ya "çift hesap" sorununa yada kimlik doğrulamasına düşürerek hesabınızı kullanılmaz hale getirecektir.

Google Pay hesabınıza kimsenin müdahale etmesine izin vermeyin.
Farklı Google hesapları ile eşleştirilmesine müsaade etmeyin.
Sorunu farklı bilgisayar, tarayıcı ip gibi yöntemler ile temiz şekillerde yapan arkadaşlar bir şey demiyorum. Gözetiminizde yapabilirler.

Saygılarımla,
Batuhan Üstün