Hocam Sinop Erfelek şelalerine gidin. Gerzeyi gezin. Ordan gelirken Bafrada Kuş Cenneti var gitmedim ben ama uğrayabilirsiniz. Yine Bafra Turan ustada mutlaka pide yiyin. Samsun'a geldiğinizde Amisos tepesine çıkın Bandırma gemisini gezin. Orduya doğru giderken Ünye içerisinden gidebilirsiniz ünye sahilini görmüş olursunuz. Fatsaya geldiğinizde ben vaktim varsa hep Perşembe yolundan gidip doğa ile iç içe seyahat ediyorum. O yol üzerinde Yason Burnunda çay içebilirsiniz. Ordu merkeze geldiğinizde Derin balıkta mutlaka levrek yemelisiniz. Boztepeye çıktığınızda Kahve Düzü diye bir aile işletmesi var. Evlerinin bahçesinde kahvaltı veriyorlar. Çayları harikadır Boztepeden indiğinizde denizciler dondurmada dondurma yemelisin Giresunda hiç gezmedim Trabzon uzungöle gidin tepelerde Galo Omad diye bir restoran var oraya çıkın uzungölü izleyerek çayınızı için. ordan sonra Rizede çaykur tesislerinde doğa ile iç içe çay için Lale lokantasında mutlaka kurufasulye yiyin ve Ayder yaylasına gitmeyi unutmayın. Hatta sabah erken giderseniz yayları gezdiren tura katılın. Çünkü pokut yaylasına jeep olmadan çıkamazsınız zil kalesini de gezip mısır yiyin.

Hızlı yazmak adına Türkçeye dikkat etmeden yazdım ama bendeki Karadeniz özeti bundan daha fazla ama bu bile yeterli bence