* Şikayetçi olduğum firma: @Dekasya;
* Şikayetçi olma nedenim: Ücret İadesi yapmıyorlar.

* İlgili hizmet konusu / firma site linki: https://www.r10.net/sanal-sunucu/261...-arttirma.html

Kısaca özetlemem gerekirse kendilerinden sanal sunucu aldım. Performansı kötü olduğu için iade istedim talebim üzerinden 23 gün geçti iadem yapılmadı. Aşağıda konuyu detaylı anlattım:

Kendilerinin Sanal Sunucu açık arttırmalarına teklif verdim, daha sonrasında gece 19.12.2020 saat 00:47'de kendileri mesaj attı. Hizmetinizi hemen tanımlayalım diye, ben de o an uyumak üzereydim uyku sarhoşluğu ile ihale bana kaldı sandım arkadaşları da mağdur etmemek adına yataktan kalktım 240 TL ödemeyi havale yolu ile hemen yaptım. Sabah uyandığımda olayı fark ettim, ihalede teklif veren herkese, "verdiği fiyattan" satış yapıyorlar. İhale bana kalmamış. Daha sonra konuya yorum yapan arkadaşlardan birine sordum o da ben de verdiğim fiyattan aldım ama sunucudan memnunum dedi. Alan razı veren razı uğraşmayalım işimize bakalım dedim ben de devam ettim.

Daha sonra sunucuyu test ederken çok yavaş olduğunu gördüm. Paylaşımlı hostingten daha kötü performans veriyordu. Kendilerine whatsapp'tan ulaştım durumu kanıtlarıyla beraber anlattım. Dekasya firması direk iade edelim dedi. Ben de kabul ettim. İade için ticket açın dediler yaptım. 22.12.2020 tarihinde iade için ticket açıtm. İadem halen daha yapılmadı. İade talebinde bulunduğum anda sanal sunucu hizmetim askıya alındı. Arkadaşlara kibar davrandıkça da ha bugün ha yarın deyip uzatıyorlar.

İademin yapılmasını talep ediyorum. Yönetici arkadaşlar talep ederse dekont ve konuşmaların tamamını paylaşabilirim. (konuda whatsapp konuşmalarının paylaşılması KVKK'ya aykırı mı bilmiyorum. Bir sorun varsa lütfen bilgilendirin sileyim.)