pinbtc adlı üyeden alıntı
bu banlar herkese mesaj. bugün bitmese yarın muhakkak bitecek yahut şu an yapanların 100 de 1 i yapabilecek. o yüzden benim tavsiyem kaliteli bir blog sitesiyle ilgilenin. oturun 1 hafta 2 hafta ne kadar sürerse, tek tek içerik oluşturun çalışmak istediğiniz kategoriye göre. yavaş yavaş manuel çalışmaya yönlenin.

bu süreci youtube un 2014-15 zamanlarına benzetiyorum. o dönem de spamın dibini vuruyorduk ama birileri yarın bu işlerin çok daha zor olacağını öngördü ve özgüne başladı adım adım. aradan bikaç ay, sene geçtiğinde 100k+ abonesi ve düzenli geliri vardı çoğunun başı ağrımadan. bugünden başlarsanız yarınlara spama göre daha az baş ağrısıyla daha sağlam adımlar atabilirsiniz diye düşünüyorum. alternatifleri de artırırsınız. sürekli pinterest üzerinden subdomainlere kafa yormak yerine o kafayı alternatif hit kaynaklarına yoğunlaştırıp; hazırladığınız, ince eleyip sık dokuduğunuz güzel bir blog sitesine yavaş yavaş kitle çekebilirsiniz. belki 3 ay 5 ay hiç bi şey çıkmaz ama sabrın sonu selamettir derler.

bu arada bir ipucu vereyim. pinterestte 100 sub, bu sublara bağlı 100 hesap kurmak yerine, 1 güzel site ve bu siteye hit getirecek 100 pinterest hesabı mantığına kafa yorabilirsiniz. sormanız gereken soruyu da ben sorayım. ne yapmalıyım ki tek siteye 100 kaynaktan sorun yaşamadan hit çekebileyim? bunun cevabını da verdiğiniz emeğe bağlı olarak bulacaksınız. bol şans ve çaba dilerim.
Hocam kendime bahsettiğiniz şekilde bir yol çizmek istiyorum fakat kafama takılan birşey var. Oluşturacağımız içerikleri, resimleri internet ve pinterest üzerinden alarak manuel şekilde yükleyerek mi oluşturmamız gerekiyor? Kendimiz birşey üretemediğimiz için kendi çektiğimiz resimler olmuyor malesef. Bu durumda resimler yine bize ait olmayacak bu durumda özgün olmayacak. Kafam bu konuda çok karıştı