Dogukan adlı üyeden alıntı
Google servislerinin yasaklanması sorun değil. Arama motoru konusunda alternatifi var. Android konusunda birşey yapamazlar. Eğer üretici şirketlere Android kurulu telefonu Türkiye'ye satmayacaksanız derse, üreticileri kaybeder hali hazırda Huawei'nin ekmeğine yağ sürmüş olur. En fazla Google Play erişimi yasaklanır ki, ülkeden para çıkışı böylece bir hayli azalmış olur. Bu durumda zarar eden yine USA olur. Alternatif store'lara yönlenilebilir. Dijital anlamda yaptırımlar ülkemizi olumlu etkiler. Üretim başlar.

Ancak bu habere tek kaynak zaytung gösterilebilir Neden? En basit örneği, Google gibi şirketler kullanıcı bilgilerini istihbarat amacıyla kullanabiliyor. Olası bir savaş durumunda gizlilik sözleşmesine aykırı hareket edebilir ve kendi hükümetini korumak amacıyla kullanıcılarının bilgilerini paylaşabilir. (Özellikle lokasyon bilgisi, ortam dinleme özelliği çok kritik bir olgu, umarım Suriye'deki askerlerimizin yanında akıllı telefon yoktur) Bu durumda dijital ambargo söz konusu olamaz.
Bir mantıklı açıklama geldi sonunda . Ne yaparız nasıl yaparız bunları açıklıyor.
Ayrıca üretim olmaz , olmadı , olmaz . Bu sistemi bizcdegil onlar kurdu, bu altyapı düzenini revize edecek bilgi birikimi olan bakanlar yöneticiler lazım . Dolar yükseliyor yoğurt fiyatı artıyor ülkede .

CagatayGuney adlı üyeden alıntı
Kaynak malum yer mi
Tartışma dönüyor bir yabancı sitede , ne oliur ne olmaz nasıl yaparız düşündüm işin içinden çıkamadım, cikanda yok , Allah sonumuzu hayır etsin