daimon93 adlı üyeden alıntı
Arkadaşlar aklıma sürekli takılan bir konu var. Herkes “yurtdışında Adsense açmanın bi artı yönü olmaz, TBM neyse ona göre para alırsın” diyor. Ancak şöyle bir şey var:

Türkiye’de asgari ücret 2 bin 20 TL. İngiltere’de 9 bin 600 TL... Örneğin Can Türkiye’de ortalama aylık 2 bin TL adsense’den para alıyor. Aynı para İngiltere’de 260 £ (pound) yapar (bu para bir İngiliz için oldukça az ve uğraşmaya değer bir şey değil). Ya da tam tersi John 2 bin £ kazandı. Bu para Türkiye için 15 bin TL yapıyor.

Mantık yürüttüğümde örneğin bir reklam için tıklama başına Türkiye’de 1 TL ise İngiltere’de bu kazanç £1 olur. Yanlış mı düşünüyorum. Ya da bu konu hakkında gerçek bilgi sahibi olan biri aydınlatabilir mi?
Bu olayı neden herkes böyle düşüyor anlamadım gitti, sitenin içeriği, diline bağlı olarak ve siteye giren kullanıcının profiline bağlı olarak adsense Reklam gösterir ve o reklamın tıklama başına ücretinin belirli bir kısmını size verir, bu olayın neresini anlamadınız?

Yani TR hesabına almanca site gir, o almanca siteye almanlar girecek sonuç olarak, onların ilgi alanına göre reklam çıkacak ve tıklarlarsa sana verilen ücret, alman hesaptaki kişiye verilen ücretten fazla ya da eksik olmayacak, bunu test edebilirsiniz.

Özet; Köyün alt tarafında birisi bi yalan söylüyor, köyün üst tarafına çıkınca yalanı söyleyen bile kendi yalanına inanamıyor.