ptcN adlı üyeden alıntı
Kullanım ve Gizlilik Politikalarını özel yazmıyorum hazır olanını kullanıyorum. Türkçe ve ingilizce. Sitenin dili ile uyumlu olup olmaması da önem kazanmıyor. Türkçe sitemde hakkında kısmındaki içerik ingilizce ve yine onay aldı. Ama şunu diyebilirim. Otomatik bakıldığı için çoğunlukla temadan kaynaklı sıkıntılar yaşayanları çok gördüm. Newspaper ve Retro teması wordpress için geçerli.

Onay alma kısmında normal kullanacağım temayı değil bu iki temadan birini kullanıyorum ve içeriklerini düzeni ona göre ayarlıyorum. 1 konu girip onay aldığım da oldu 5 konu girip onay aldığımda oldu. Analytics kısmından baktığımda dolaştıkları sayfalar bell oluyor zaten. Bütün menülerde geziniyorlar ve içeriğin kontrolüne bakıyorlar daha sonra onay geliyor. Bütün sitelerimde hiçbir kullanıcı girmediği halde bu oldu.

Wordpress ile konuşacak olursak, bileşenler, menü konumları, hakkında, iletişim reklam alanlarının üstünde - Advertisment - yazması gibi düzenlemeler yapılı şekilde. Ayrıca Siteyi eklerken Otomatik Reklam kodunu eklemeden siteyi yolluyorum daha sonra şöyle bir uyarı gelmesini bekliyorum. " Sitenizde Otomatik Reklam kodunu bulamadık ". Bu uyarıyı görünce Adsense'nin siteme ulaşabildiğini ve onay için bir problem olmadığını görüyorum. Çünkü bazen eklemesem bile siteyi alıyor ve öyle bekliyor geri dönüş bile yapılmıyor.

Devam edeyim. Hata kodunu aldıktan sonra kodu ekliyorum ve 1-3 gün bekliyorum. Genelde 1 günde onay geliyor, eğer gelmezse 3 günün sonuna doğru Adsense > Siteler > Geri bildirim Gönder seçeneğine basıyorum. X.com sitem y gündür onaylanmadı, lütfen incelenmesini talep ediyorum yazıyorum ve ekran görüntü kısmına tıklayıp sitemdeki inceleniyor yazısını Sarı ile vurgu yapıyorum ertesi gün onaylanmış olarak dönüyor.

Bu pinterest sitelerini onaylatmada da aynı şekilde çalışıyor. Önce başka bir site yapıyorsunuz onay alıyor daha sonra pinterest yapıyorsunuz içinde. Daha sonra alt alanlara siteler kurup aynı şekilde devam edebilirsiniz. Adsense onayı alt alanlar için istemiyor zaten.

Genel olarak baktığında bu işin bir yöntemi yok. Ne yaparsanız yapın onay veriyor.
Bu güzel bilgi için teşekkürler. Geri bildirim'i Türkçe mi yoksa İngilizce olarak mı gönderiyorsunuz?