zekikaynak adlı üyeden alıntı
Herkes Merhabalar

Uzun zamandır internetten çalışan bir insanım ancak grafik tasarımcı olmamdan dolayı gelir modelim her zaman müşteri işlerini yapmak oldu ve hala da öyle devam ediyor. Ancak hem eski bir gazeteci hem de hala bilgisayar başında uzun saatler geçiren bir insan olarak kendime bir site açma gereği hissettim. Bu siteden mali bir beklentim yok aslında tamamen yazma duygumu kaşımak için yapıyorum Üstelik bunca yıldır nette gezinen bir adamım olarak bu işlerle ilgili kendimce bir fikrim var. Bence bu gibi işleri para için yapmaya başlarsan yani ilk başta motivasyonun para olursa büyük ihtimalle o iş çöküyor. Fakat hobi olarak bir beklentin olmadan yaptığında zamanla para edebiliyor. Tabi bu benimki gibi keyfi projeler için geçerli. Neyse bundan sonraki gelişmeleri bende adım adım burada paylaşmaya çalışacağım bakalım bu keyfi proje ne kadar yaşamını sürdürebilecek..

Projem şuanda 1 aydan uzun süredir ilerlediğinden bu ilk postta ben şuana kadar yaptıklarımı paylaşacağım.. Sonra da adım adım..

Bu proje için 2 vazgeçilmez kuralım var bir tüm içeriğim kesinlikle %100 özgün olacak. 2 hiçbir şekilde organik gelişim dışında tanıtım yazısı, yada sosyal medya hesaplarına takipçi almak vs gibi şeyler asla yapılmayacak. Duruma göre belki sponsorlu reklam çıkabilirim ileride. Yine aynı nedenlerden proje oldukça yavaş ilerleyecek ama bu post sayesinde belki de zaman zaman yaptığım kaytarmalarımı da engellerim Haydi Başlayalım..

20.01.2019

Site için latin karakter barındırmayan. 2 kelime ve toplam 12 karakterden oluşan, Türkçe kolay hatırlanabilir bir isim bulundu. Ki en zor iş açık ara bu.
.com domain satın alındı.
Gmail, Facebook, Instagram, Twitter adresleri alındı
Logo tasarımı yapıldı
1 yıllık VPS hosting alındı
ThemeForest'tan 59$'lık çok güzel bir tema satın alındı
Wordpress altyapısı ile site kuruldu
Tema kuruldu, ayarları yapıldı ve bakım modu açıldı.
Yoast Seo Kuruldu ve ayarları yapıldı
Google, Bing, Yandex doğrulamaları yapıldı
Arama motorları engelledi. Biraz içerik olana kadar bakım modunda ve engelli kalacak
DMCA kayıtı yapıldı ve rozet eklendi
İçerikler girilmeye başlandı. Şuan için 7 adet tamamen özgün makale yazıldı.
50 makale olana kadar site kapalı kalacak şimdilik plan bu.
Başarılar dilerim ve size soru sormak isterim;

Neden Yoast SEO ? All in one seo değil?
Neden siteniz 50 makaleye kadar bakım modunda tutmak istiyorsunuz?

Cevaplarsanız sevinirim saygılarımla