Arkadaşlar kimsenin gözünü korkutmak istemiyorum. Muhasebeci değilim viral yapıpta kazanç sağlamaya da çalışmıyorum. Özel sektörde çalışan sıradan bir mühendisim. Sadece burada 3-5 insanı kurtarmak ve farkındalık yaratmak bile bana yeter. Bu konu da tüm cevaplarımı ve yazılarımı okuyun. Ben bu durumu bizzat yaşadım. Benim 3 yılımı zindan ettiler. Hemen bu işler sonuçlanmıyor. Benim 3 yıl oldu daha sonuçlanmadı. O inceleme dönemi ve inceleme sonrası çıkan dosyalar insanı hakkaten yaşlandırıyor. Evimde huzurum kalmadı, psikolojim alt üst oldu.

8 aydır düzenli 5.000 lira para yatmış hesabıma bişey olmadı deme, yarın bir telefonun ya da bir tebligatın gelip gelmeyeceğinin garantisi yok. Eğer şikayet varsa savcılık aracılığı ile KOM şubeden aranırsın ve ifaden alınır. Daha sonra vergi müfettişi arar seni, sana bişey sormaz vergi müfettişi zaten her şey önünde, adına kayıtlı tüm bankaların hatta PTT hesabının bile hesap dökümleri elinde. Sen böyle böyle yapmışsın seni inceliyorum haberin olsun der ve seninle tek muhattaplığı bu kadar. Ara ara çağırır yanına gerekirse soru sorar. Eğer şikayet yok ve banka hesaplarından takıldıysan KOM şubeye gerek kalmadan vergi müfettişi ulaşır sana inceleniyorsun der.

Ha şunu da söyleyeyim hayatını zindan etmeleri için miktarın önemi yok. Kazancın fazlaysa daha da hayatını berbat ederler. Bu güne kadar 1.000.000 TL kazandım bana koymaz deme. Sana yapacakları işlem sonucu ödemeye mecbur bırakacakları rakam 2.000.000 TL olabilir. Ha uzlaşma var uzlaşmada yırtarım deme sana yapacakları maksimum indirim sonrası ödeme de 1.150.000 TL olur. Hatta suratına bakarak gülerler sen bunu da ödeyemezsin, uzlaşma kabul etme mahkemeye ver derler. Noldu kazandığın 1.000.000 TL (zaten bugüne kadar yarısını yedin ) nasıl ödeyeceksin bu vergi borcunu.

Gözünün yaşına bakmıyorlar arkadaşlar. Ben bilmiyordum, hobi amaçlı yapmıyordum, siteyi kapattım ayakları maalesef sökmüyor Birde gülüyorlar Zaten internetten nasıl para kazanılır bildikleri de yok. İnternetten paramı kazanılır diye bir de seninle dalga geçiyorlar. Onlar için nereden nasıl kazandığının bir önemi yok, tek ilgilendikleri nokta banka hesaplarına maaşının haricinde düzenli para girişi olmuş. Çıkış olmuş onunla maalesef ilgendikleri yok Tek ilgilendikleri girişler.

Unutmadan şunu da söyleyeyim, 4-5 ay önce R10.Net'de faaliyet göstermiş hosting işi yapan birini de incelemeye almışlar. Vergi dairesinden aradılar daireye çağırdılar beni. Dediler ki banka hesabından şu banka hesabına çıkış olmuş, kim bu adam ne iş yapar dediler. Hali hazırda bir vergi mahkemem olduğu için mecburdum doğruları söylemeye. Yazılı ifademde bu paraları hosting ödemesi için yaptım dedim. Bunu da göz önünde bulundurun. Bir incelenmeye alındın mı incelenmeye dair donelerin sınırı yok herşeye kolayca ulaşıyorlar. Yalan söylemene mahal vermiyorlar çünkü herşeyi ile önlerinden kanıtları var.