Seo konuları bir kısır döngüye döndü, herkes birileriyle çalıştığını ama başarısız olduklarını gene birileriyle çalışmak istediklerini ancak bu sefer önden para vermek istemediklerini söylüyor, burada müşteriye hak veriyorum, ancak bu durumdan müşterinin önden ücret ödemeden çalışmak istemesininde "ben uğraşacağıma sen uğraş" demek olduğunu çıkarıyorum.
Seo piyasası bir çöplük haline gelmiş durumda, herkes basmakalıp cümleler, uyduruk paketlerle "profesyonel" seoculuk oynuyor! Lise öğrencisi, üniversite talebesi, bir ofis açan, evden çalışan, bu işin böyle olmasının sebebi genelde soyut verilerle çalışılıyor olunması, gösterilecek çok şey olmadığı ve sonuca odaklanıldığı için ortalık "Seo Danışmanı" doldu.
İşin garibi bunların arasından bir kişi bile öğrenen danışman, öğrenci, henüz yolunu tamamlamamış çırak danışman değil, hepsi prof.
Müşteri 3 kuruşa 5 köfte isterse at eti yemeğe razı olacak, seo işi çok para ve zaman gerektiriyor, ben kendi siteme bile seo yapamıyorum, çünkü başlaması bile 2-3 bin tl gerektiriyor, varsa paran oku öğren kendin yap, zamanım yok diyorsan bu iş, hakkıyla yapanları ara bul, parasını ver sitenin çıkması ihtimal dahilindedir, kesin bir şey kimse diyemez! Para vermeden yapsınlar diyorsan şunu unutma.
Hem parandan hemde zamanından olacaksın!
Kolay gelsin.