Bu bilgi yanlış arkadaşlar:
Size daha az kazandıran reklam ağlarını engelleyerek daha fazla kazandıran reklam ağlarının reklamlarının sitenizde görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani A reklam ağı 1.000 gösterim başına 3 krş kazandırırken B reklam ağı 1.000 gösterim başına 50 krş kazandırıyor olabilir. Bu durumda hangi reklam ağının reklamlarını sitenizde görmek istersiniz? Tabi ki B reklam ağının reklamlarını sitemizde görmek isteriz. Bu durumda A reklam ağının reklamlarını engellemeliyiz ki B reklam ağına fırsat doğsun. Asıl sorular şunlar;
Nedeni ise şu:
A reklam ağını engellerseniz, B reklam ağı A reklam ağı ile rekabet etmeyeceğinden daha düşük fiyata alım yapar. Bu da toplam kazancınızı düşürür. Her reklam diğer reklamla rekabet halindedir, engellenen her reklam ya da reklam ağı, toplam kazancı düşürür. Google zaten anlık olarak en yüksek veren reklamı göstermektedir. A reklam ağı engelli değilken de B reklam ağının gösterimi çıkar zaten daha yüksek fiyata alım yaptığı için.
A reklam ağı ise B reklam ağının almak istemediği görüntüleri alır. A reklam ağını engellerseniz ne olur? Reklamlar boş gelmeye başlar ya da B reklam ağı daha düşük fiyattan almaya başlar.