ResimBox adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Merhaba,
Konu sahibi bir test sunucu verdi. Hızı test ettim.
Gözlemlerimi ve yorumlarımı aktarayım.
 • Test sunucu olduğu için, DNS ve mail aktif olmadığını belirtmesi üzerine arkadaşın, DNS'i vermiş olduğu Cloudflare'ye tanımladım. (NS bilgileri.)
 • Vesta Panel mevcut. Panel çok hızlı. Domain ve veritabanını açıp wordpress kurdum.
 • Sitenin çalışabilmesi için, "Varnish HTTP Purge" eklentisi kurulmak zorunda. Bu eklentiyi kurmadan ilerleyemiyorsunuz. Bu eklentiyi kurup küçük bir ayar yapılıyor. (ip girilmesi gibi.) Sonra sitenin ilk hız anlamında kendini hissetirmesi başlıyor zaten.
 • Henüz ayrıca bir cache yazılımı kurmamama rağmen, yani php & mysql çalışıyor olmasına rağmen, hiç pyp ve mysql çalışmıyormuş ve sadece html üretiyormuş gibi hızlı geziniliyor site içersinde. Kategoriler, post, ana sayfa vs gezerken sonuç fazlasıyla tatmin ediyordu.
 • Dedim sonra asıl bir de benim için olmaz ise olmaz olan WpFastest Cache'i kurayım. (Free version kurdum. Normalde Premium versiyonunu kullanırım bir çok projemde.) Preload yaptırdığımda 1-2 hata çıkıyordu. Örneğin 12 sayfayı cache'le dediğimde 11 tanesini cacheliyordu fakat ana sayfayı cache'ler iken hata veriyordu. Çok problem etmedim çünkü zaten ana sayfanın üzerinde gezildiğinde sayfa cache'leniyordu bile. Sonuca bakayım dedim, muhteşem. Gerçekten de konu başlığındaki gibi ışık hızı yakıştırması yapılabilir.
 • Güvenlik testi, ya da stres testleri, aşırı trafik olan sitelerde testleri yapmadım. Arkadaşın sunucularında bu konuda da testlerini yapmak ve denemek isteyen arkadaşların yorumlarını merak ile takip edeceğim.
 • Google gibi getir'i de denedim console'dan. Bir hata vermedi ve hızlıca index aldı. Bunu neden yazıyorum derseniz, başıma daha önceden bir hosting firması ile çalıştığımda bu konu ile ilgili çektiğim sıkıntıdan dolayı artık buna da bakar oldum malesef.
 • Cpanel takıntısı olanlar için ideal değil.
 • Sonuç olarak, mükemmel diyebilirim. Hız ve performans takıntısı olan, site içi dolaşımdaki hıza önem veren arkadaşların denemesini öneririm.
 • Konu sahibi arkadaş ile dün gece konuştuğumda, asıl yeni bir sunucu daha hazırladığını (satış yapacağı sanırım) ve onda daha iyi optimizasyonlar yaptığını belirtti. Henüz onu test etmedim. Onda DNS ve Mail olacaktır büyük ihtimal. Bu test sunucusunda böyle ise, satış yaptığı makinada nasıldır bilmiyorum.
 • Bu zamana kadar çalıştığım 3-4 hosting firmasından, hız ve performans açısından, tek memnun olduğum hosting firması Turhost'du. Arkadaşın sunucuları Turhost'u hiç aratmadığına şahit oldum.
 • Umarım güzel bir fiyat politikası ile hosting/reseller/vds paketleri ile forumdaki "Web Hosting Firmaları" altında kendisine yer bulur. Hatta sitede ve piyasada kendini ispatlamış hosting fiyatlarına benzer bir fiyat ve kampanyalar ile girer ise, baya bir müşteri portföyü yakalayacağı düşüncesindeyim.
Farklı bir hata, eksik, problem görürsem tekrardan konuya yazarım.
Uzunca yazıp zahmet etmişsin hocam teşekkürler.

Herkese hitap eden, çok özel projeler üzerine çalışıyorum.

Ortalık host firması dolu. Yaptıkları x firmasından sunucu alıp cpanel kurdurup satmaktan fazlası değil. Fakat halkımız bu kişi / kurum lara bile seve seve para kazandırıyor.

Benim Uzmanlık alanım Linux ve Sunucu Optimizasyon. Tabi bu işi de değerinde yapmaktayım.

Proje sonuçlandığında, hız konusunda polemik kabul etmeyen sistemler ortaya çıkaracağım.

Şimdiye kadar Sunucu Satışı na bile yanaşmıyordum fakat şartlar böyle gerektirdi.

Sunucu, Reseller, Hosting vs. her türlü satış yapılacak.

İsteyen kendi sunucusu veya sitesini optimize ettirecek, isteyen hazır şekilde optimizeli alacak, isteyen de danışmanlık dahil hizmet alacak.

Tabi benim fiyatlar konusunda bir iddiam olmayacak.

X firmasında alınan hizmetten kaç X fazla hizmet alınıyorsa, o kadar X de ücret talep edilecek.

Sürümden kazanmak gibi bir iddiam yok.

Gerekirse 10 tane temiz, mutlu müşterim olsun bana yeter.

Özellikle en ucuzu arayan arkadaşlar, X,Y,Z firmalara yönelebilirler.

Takipte kalın.Centos 6 php5.6 mysql 5

ve

Centos 7 php7.2 mariadb 10.2

sunucuların her ikisi de hazırdır.

Dilediğiniz test edebilirsiniz.@RapStyle; arkadaşımıza da hizmet sağlanmıştır.

Sistemi test etmek isteyen arkadaşlar ücretsiz şekilde hesaplarını açtırabilirler.