MimariuS adlı üyeden alıntı
Öncelikle Geç cevap için kusura bakma.

Niche kelimeyi bulanlar genelde daha once bu durumu tecrübe etmiş kişiler oluyor. Ancak genel mantık hep aynıdır. Ticaret sektöründe her zaman TBM yüksektir. Şöyle ki ; Bir blog yazarı adwords'e reklam verdiğinde amacı sitesine ziyaretçi çekmektir. Yani maddi bir beklentisi ya yoktur yada minimumdur. Ama siz ikinci el Makina satıyorsanız ve reklam veriyorsanız amacınız ürünü satmaktır. Bu da kazanç elde edileceği için harcamadan kaçınılmıyor. Bu nedenle bu tür sektörlerde TBM genellikle yüksek oluyor.

Niche kelime denilebilmesi için, Kelimenin TBM değerinin yüksek rekabetin düşük olması gerekiyor. Kısacası yeni bir Kıta keşfetmelisiniz..

-2 ) Yukarı da örnek verdiğim sektörde tbm yi 0.50-0.60 larda görebilirsin ancak rekabet oranı yüksek. Bu da o kelimeyi Niche olmaktan çıkarıyor. Reklamveren verdiği reklamdan satış yapıp kazanç elde ediyorsa emin ol verdiği reklamın TBM değeri de yüksek oluyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali.

-3) Söyledikleriniz %100 doğru. Reklam veren yoksa içerik adsense açısından çöptür ( Ziyaretçinin çerezlerine bakarak reklam çıakrır. Hit yüksek olursa gene kazanırsınız ama bu kazanç içeriğinizden bağımsız olur )
Açıklamanız için teşekkürler.