NOT: ( Konuya girmeden, artık tık başına 01, 05, 010 kuruşlardan tamamen kurtulup, yüksek gelirli reklamları sitenizde göstereceksiniz )

Ek multi forumdan cevaplar,

Alıntı
Gerçekten süper oldu şu 0.01-0.05 TL reklamlardan kurtulduk
sağlık sitemde 30 tıklamaya 15.95 TL vermiş işte şimdi iyi oldu.

Bu taktiği kimse vermez kolay kolay

Gelirinizi koruma ve artırma ile sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirme arasında denge kurmanın zor olduğunu anlıyoruz. Reklam dengesi kontrolleri, kullanıcılara gösterdiğimiz reklamların, özellikle size en az gelir getirenlerin sayısını azaltmanıza ve kazançlarınızı nasıl etkilediğini görmenize yardımcı olur.

Genel olarak, gelirinizin büyük bölümü reklam gösterimlerinin nispeten küçük bir kısmından gelir. Yalnızca size en fazla para kazandıran reklamları göstererek, kazancınızda minimum düşüşle sitenizi ziyaret edenlerin genel deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Örnek
Potansiyel reklamların varsayılan %100'ü yerine sadece %70'inin sitenizde gösterilmesine izin verdiğinizi varsayalım. "Reklam dengesi" sayfasında, kaydırma çubuğunu kullanarak %70 reklam doluluk oranını ayarlayın. Reklam doluluk oranı, sitenizdeki uygun reklam alanlarını reklamlarla ne sıklıkta doldurduğumuzu gösterir. %70 reklam doluluk oranı, zamanın en çok %70'inde reklam birimlerinizi en yüksek kazanç sağlayan reklamlarla dolduracağımız anlamına gelir. Şimdi, gelir üzerindeki etkisini görmek için

"Tahmini kazançlar" alanını kontrol edebilirsiniz.
Reklam doluluk oranını değiştirmenin gelirinizi nasıl etkilediğini tahmin edebilmek için sitenizin trafiğini analiz ederiz. Sitenizin trafiği düşükse gelirinizdeki değişimlerle ilgili öngörülerimiz uzun dönemdeki gelir performansınızı doğru yansıtmayabilir. Sitenizin normalde haftada yaklaşık

100 reklam isteği aldığını fakat bu isteklerden sadece bir tanesinin yüksek değerli bir reklamla sonuçlandığını varsayalım. Gelirinizin büyük bir kısmı bu tek reklamdan geldiği için gelir öngörülerimiz bu yönde bir eğilim gösterebilir. Zaman içinde site trafiğiniz arttıkça bu yüksek değerli reklamlar verilerinizi daha az çarpıtacak ve gelir öngörülerimiz daha doğru olacaktır.

Reklam dengesini belirleme
Reklam dengesini belirlemek için şu adımları izleyin:

AdSense hesabınızda oturum açın.
Henüz yapmadıysanız, yeni AdSense kullanıcı arayüzünü etkinleştirin.
Soldaki gezinme panelinde Reklamlarım'ı tıklayın.
Reklam dengesi'ni tıklayın.
"Reklam dengesi" sayfanızdaki reklamların sayısını azaltmak ve bunun geliriniz üzerindeki etkisini görmek için kaydırma çubuğunu kullanın.
Uygula'yı tıklayın.
Artık reklam birimlerinizi yeni reklam doluluk oranına kadar en yüksek kazanç sağlayan reklamlarla dolduracağız.

Link: https://goo.gl/OZNEpx

----------------- FORUMDAN-----------
AppleFoni adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Yorumlara bakınca, biz AdSense yayıncılarına iyilik yaramaz diyor insan. Google kendini düşünerek yapıyormuş... Adamlar taş yiyecekler değil mi? Elbetteki önce kendileri kazanacak ki bizlere de kazandırsınlar. Kaldı ki işi Google AdWords'cülerin vicdanına bıraksalar inim inim inleyeceğiz!

Ben gayette verim aldım "Reklam Dengesi" özelliğinden. TO %0,8-7'lerden %1'ün üstüne çıktı ve TBM oldukça tatmin edici düzeye oturdu.

wmtr adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
arkadaşlar şiddetle tavsiye ediyorum..
2 günün ardından 2 hesabımda olan tbm değişikliği..
1.hesap 0.34 olan tbm 0.56 ya çıktı
2.hesap 0.29 olan tbm 0.89 a çıktı
Kullanıcılar %85 ABD
Adaşım Alican a teşekkürlerimi borç bilirim