YavuzTR adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Eğer firmaların birleşip alması gibi bir şey söz konusuysa bu onlara gereksiz masraftan öte bir şeye geçebilir mi bilmiyorum, sonuçta yapabilecek birisi benzer bir uygulama daha yapar onu sürer piyasaya onuda mı satın alacaklar nereye kadar alacaklar yani. Sonuçta bu sınırsız bir talep. Bu tarz uygulamalara binaen genel bir telif hakkı söz konuysa farklı tabi ki. Şikayet etmeleri yeterli olur
O konuda bence harika bir uygulamaya girişmişler. Neden mi?
  1. Adblock'un kitlesi zaten oldukça fazla. Kullanıcılar bilinmeyen bir eklentiyi yüklemek istemeyeceklerdir.
  2. İnternet kullanıcılarında klon projelere karşı bir ön yargı var. Adblock kullananlar başka bir eklenti için "Hemen çakmasını yapmışlar" diyeceklerdir ve kullanmayacaklardır diğer eklentileri.
  3. Eğer Google aldıysa,ki büyük ihtimalle Google aldı, Adsense ve Adwords departmanıyla işbirliği içinde çalışacak bir Adblock departmanı kuracaklardır. Böylelikle kullanıcıyı reklama boğan yayıncılar Adblock&Adsense aracılığıyla banlanacaklardır.
  4. Verdikleri para, ettikleri zararın yanında cep harçlığı gibi bir şey. İleriye yönelik olarak bakıldığında aslında Adblock'u neden daha önce almadılar? sorusunu sorabilirsiniz.

Bunlar benim çıkarımlarım. Ben bile bu çıkarımları yapabiliyorsam, CEO'lar COO'lar, piyasa analizcileri neler düşünmüştür, siz düşünün