Nahara adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Tema responsive se ne olacak peki ? O zaman ister istemez 300/250 reklam cikiyor ?
Responsive tema yerine mobil uyumlu tema kullanabilirsiniz. Responsive temalar özel kodlanmış mobil temalara göre dezavantajdır. Telefon kullanıcılarına daha az css,js ve resim dosylarını kullandırmak önemli bir faktördür. Site hızı açısından önemli bir sebeptir. Responsive bir sitede masaüstü kullanıcı siteye girdiğinde tarayıcı önbelliğine ne yükleniyorsa telefondan giren kullanıcıların tarayıcılarınada aynı dosyalar önbelleklenir. Dosya sayısı ve boyutları telefonların ram performansını etkiler. Tabi flash dosyalarıda dahil edersek sitenizde dolaşım çok yavaş olur.

örnek vermek gerekirse

http://www.cnnturk.com/ mobil uyumlu responsive tasarıma sahip
http://m.milliyet.com.tr/ özel mobil temalı

2 siteyide ayrı ayrı ziyaret ettiğinizde bence farkı görebilirsiniz. Telefonun ram ve cpu kullanımını bakabilirsiniz. Sitelerin açılış hızlarına, sayfa içi dolaşımına, kullanım kolaylığına vb bir kaç faktör daha.

kendi fikrim, responsive tema yerine harici mobil tema kullanmanız ziyaretçileriniz ve seo açısından daha olumlu olacaktır.

Sdemirdag adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Aşağıdaki gibi olmasında sıkıntı var mıdır sizce ?

uyarı almanıza sebep bir yerleşim, sitenin en üstünde, logunun altında yada başlığın altında kare reklam kullanımı sıkıntı yaratır. 320x50 veya 320x100 kullanmanız daha faydalı olur.