Sdemirdag adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Onu bende bilmiyorum. 1 2 yerde kullanıcıların yazdıklarını gördüm. Bende mobil temada logonun altında 300x250 kullanıyorum. Yazı içinde sıkıntı yok ta , en üstte 300x250 yasaklanmış diye söylüyorlar.
doğrudur yasak, çünkü içeriği aşağıya itiyor

böyle olması gerekiyor

bknz.


mobil sayfalarda 3 tane reklam birimi kullanabilirsiniz. Ama bir ekranda 1 reklam birimi gözükmesi gerekir, yani sitede aşağı - yukarı dolaşım yaptığınızda ekranda 1 tane reklam görünmesi gerekmektedir. Ayrıca sayfanın en üstüne 300x250 ve 250x250 reklam biriminin kullanılması yasak. Sebebi bu reklam birimleri içeriği aşağıya doğru kaydırmaktadır. Eklediğim resimde gördüğünüz şekilde reklam yerleşimi yaparsanız bir sorunla karşılaşmazsınız. Kırmızı alan ile gösterilen yerleri bir ekran da görülen alan gibi kabul edin.

Kaynak: https://support.google.com/adsense/answer/1346295 "İçeriği ekranın alt kısmına iten site düzeni"

bknz.


Resmi blog duyurusu; http://adsense-tr.blogspot.com.tr/20...le-ilgili.html3. Mobil site reklam yerleşimi için en iyi uygulamalar nelerdir?
En iyi reklam yerleşimi sitenizin içeriğine ve yapısına bağlıdır. Ancak, aşağıda mobil siteler için önerdiğimiz yerleşimleri görebilirsiniz. Yayıncıların, yüksek performans gösteren ve mobil ekranlara iyi bir şekilde sığan büyük mobil banner'ı (320x100) ve orta boy dikdörtgen (300 x250) boyutları kullanmalarını öneririz.

4. Mobil sayfalarda izin verilen maksimum reklam sayısı nedir?

Mobil sitelere sayfa başına 3 içerik reklamı birimi yerleştirebilirsiniz. Bu, masaüstü sitelerde izin verilen reklam birimi sayısıyla aynıdır. Kullanıcıların daha küçük ekranlarda aradıklarını bulabilmeleri için içerik ve reklamlar arasındaki dengeye dikkat edin. Lütfen, ilk ekranınızda sadece reklam göstermekten kaçının.

5. Mobil sitemde kullanıcı deneyimini nasıl geliştirebilirim?

Mobil kullanıcılara sunduğunuz deneyimi incelemek için, PageSpeed Insights aracını deneyin ve kullanıcı deneyimi bölümündeki önerileri okuyun. Daha ayrıntılı ve teknik yaklaşımlar için, Google Developers sitesindeki Web Fundamentals'taki kaynakları incelemenizi öneririz. Burada, içeriğinizi mümkün olduğunca hızlı sunma, resimleri ve videoları optimize etme, kullanıcılar için mobil deneyimi geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Mobil site tasarımının bir kaç örneğini görmek istiyorsanız, Mobil Site Tasarım İlkeleri broşürünü inceleyin.