MnSWeB adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Selamlar arkadaşlar.

Sizlerle bir konu paylaşıcam, görüşlerinizi almak istiyorum.

Ben Adsense reklamlarını bir sitemde yayınlıyorum. Site News kaydı olmayan ulusal haber sitesi.

Günlük ortalama 10 K tekil ziyaretçimiz var.

Şöyle bir konu gözüme çarptı. Dün sitemize yine 10K üstü ziyaretçi geldi. 10K ziyaretçi ile gün boyu 213 tıklama elde ettik.

Saat 00:00'ı geçtikten sonra 1 saat içerisinde 1K küsür ziyaretçi daha geldi. 1 saat içerisinde gelen 1K küsür ziyaretçiden elde ettiğimiz tık sayısı ise 76 oldu.

Dün sitede sürekli 200-300 arası online vardı. Son 1 saat ise, 150-200 kişi online var. Saatin geç olmasından dolayı anlık online sayısı düştü.

Yani anlık online sayısı düşük olmasına rağmen 1 saatte 76 tık alan site, Dün gün boyunca daha yüksek anlık online olmasına rağmen neden çok ama çok az tıklama aldı?

Dünkü istatistikler:

Bugünkü şimdiye kadar geçen 1 saatin istatistikleri. (görüntü tam 00:58'de alındı)

Arkadaşım eğer Adsense hesabın Pasifik saatine göre ayarlıysa bu nedenle saat farkından dolayı online saysı farklılık gösterebilir. Ben geçenlerde Türkiye-İstanbul olarak değiştirdim tam doğru saat bilgileri ile siteye giren çıkanı anlıyayım diye bu seferde ne hikmetse To ve Tbm değerlerim kötü etkilendi. Ayrıca ayın 12 den sonra okullar Tatil olunca herkeste kazançlarda çok düşmeler oldu.