Evet tüm anahtar kelimelerimde -60 geriye gittim, tüm sitelerim aynı şekilde filtreye girdi, uzun süredir de index almıyor hiç birisi, olay tam olarak 12 ekimde gerçekleşti, 14 ekimde bloggerdan 1 blogumun spam olduğu gerekçesi ile kapama cezası aldığı bilgisi geldi, bloggera girerek hemen geri yükleme yaptım ama hala aktif olmadı.
Ayrıca sitelerimin tamamının linkinin olduğu bir site, iframe virüsü sebebi ile "saldırgan" olarak belirlenmiş, saldırgan uyarısını gördüğüm anda sitenin indexini silip tekrar yükleyerek yeniden değerleme istedim ve düzeldi, bununla alakalı olduğunu düşündüm, ancak yeniden değerleme sonucunda site indexi düzelmesine rağmen sitelerimde bir gelişme olmadı, ayrıca çok hayret ettiğim bir durum ise şu;
Aynı şekilde linkleri sürekli aynı yere eklenen, aynı şekilde backlink kasılan ve aynı işlemlere maruz kalan Google Bloglarımın 3 tanesi hala normal şekilde devam ediyor, ne ceza aldılar nede yerleri değişti. İlginç olan şey ise, eğer hesabımdaki tüm siteler filtre yediyse neden bloglarım yemedi, virüslü sitedeki linkler sebebi ile olduysa, neden bloglarım bundan etkilenmedi... gibi sorularda sürekli aklımı kurcalıyor, tüm sitelerimle alakalı olarak tekrar değerleme gönderdim ve hepsinden cevap geldi, fakat hala bir gelişme yok.

Ayrıca tüm sitelerimin infoları ve indexleri normal şekilde seyderiyor, WP olan sitelerim indexlenmiyor ama indexide düşmüyor :/