Ozindir adlı üyeden alıntı
ne yazik ki hepimiz google'in kolesi olmus gibiyiz adamlarin bi sistemleri bozuluyor, cobani kaybolmus koyun surusu gibi ne yapacagimizi sasiriyoruz, butun r10 birbirine giriyor

bence bu olaydan bir ders cikarmamiz lazim
sistemlerinin bozulduğu felan yok indexlerimde azalma oldu fakat bazı düzenlemelerle eski haline getirdim bütün sitelerimde bu durum oldu fakat düzelttim backlink rekabeti ile alakalı olabilir veya caffein sisteminin aktifleşmesi ile doğru orantılı olabilir , google'ın sistemi bozulsaydı caffein sisteminde yaptıkları açıklamalar gerçekleşmezdi.Örneğin domain keyword'leri iyi olan arkadaşlar kendi sözcüklerinde birinci sırada çıktılar gözlemlerim bunları kanıtladı hep , .com .net ve .org sıralaması bile yapmıştı özellikle film sözcüğünde değişen sıralamanın en büyük nedeni budur.İndex sayısına gelince bir şeyi fark ettinizmi bilmiyorum ama www veya http:// ile yazınca farklı değerler görüntülüyor veya normal site:siteadi.com diye aratıp ileri sayfalara gidince çoğaldığını gözüküyor bunlarda yaptığı değişikliklere işarettir , bir arkadaş yazmıştı r10'da google backlink ve linklerin sadece bir kısmını gösterir bize herşeyi söyleseydi ve açıklasaydı google algoritması çözülür işin keyfi kalmazdı.Bence bu şekildeki konular ile boşa zaman kaybediyoruz...