Merhabalar;

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki Furkane nickli arkadaşın https://www.r10.net/google-adsense/74...e-yontemi.html ve https://www.r10.net/google-adsense/72...lde-etmek.html konuların'ın devamı olarak fırsat buldukça sizlere analiz ettiğim nich kelimeleri paylaşacağım.Furkane'nin bazı şahsiyetsizlerle girdiği münakaşadan sonra banlanması üzerine böyle bir konu açıp faydalanmak isteyenlere biraz yol göstermek istedim.

Bu konuda %100 profesyonel değilim, bu bilgileri spor arabamı satıp yada binlerce kilometre yol katedip takım elbiselerimle özel firmalarla görüşerek elde etmedim ..!

Konuyu maddelendirirsem aşağıdaki gibi bir tablo çıkıyor

1) Konuda sadece kelime paylaşıyorum, şu kelimede sitem var yardımcı olurmusunuz yada şu kelimede site açtım ama hit çekemiyorum tarzında yorumlar yapmayınız.Sadece belirli bir kelimede örneğin loan kelimesinde nich tavsiyeniz varmı diye sorarsanız araştırıp konu altında vakit buldukça paylaşırım.

2) Hedefim sadece ve sadece nich sitelere kafa yoran ama kaliteli nich kelime seçiminde zorlanan arkadaşlara rekabeti düşük, tık başına ortalama getirisi yüksek kelimeleri tahmini günlük hit ve adsense değerleriyle vermek. Tahmini diyorum çünkü %100 bu hiti alırsınız paraya para demezsiniz coşarsınız, xx kelimede site açarsanız yattığınız yerden binlerce dolar kazanırsınız, sitenizi şöyle optimize ederseniz 1nci sıraya çıkarsınız, böyle makale yazarsanız çok hit çekersiniz gibi bir vaadde de bulunmuyorum.

3) Vereceğim kelimelerde daha önce siteler açılmış olabilir fakat çoğu öylesine açılıp bırakıldığı için farklı domain kombinasyonları ile deneyebilirsiniz.

Örn :
student-loan-repayment-calculator.com-net-org-info
e-student-loan-repayment-calculator.com-net-org-info
estudentloanrepaymentcalculator.com-net-org-info
studentloanrepaymentcalculatorguide.com-net-org-info

vb

Rekabet anazili : http://www.google.com/search?q=allin...=0&gl=US&hl=en

4) Analizler Market Samurai programıyla yapılmıştır. Programı bilen bilir, bilmeyenler www.marketsamurai.com demosunu indirip deneyebilirler fakat şöyle bir durum var püf noktalarını bilmeden programı kullanırsanız AdWords Keyword Tool dan hiçbir farkı olmaz.

Analizlerin hepsinde ülke olarak Tüm Dünya, dil olarakta İngilizce seçilmiştir. Ve yine tüm analizlerde ki kelimelerden rekabet oranı 100-10.000 arası olanlar seçilmiştir.

Searches : Günlük ortalama tekil arama hacmi
SEOT : O kelimede 1nci sırada ki sitenin günlük aldığı ortalama tıklama oranı
SEOTC : O kelimede ki rekabet oranı
Trends (burası önemli) : Kelimenin popülerlik oranı (vereceğim kelimeler belli bir potansiyele sahip, bir parlayıp bir sönmeyen kelimeler olacak)
AWCPC : Anahtar kelimenin tık başı verdiği ortalama adsense değeri.

Diyelim "student loan repayment calculator" kelimesinde site açtınız birkaç ay sonra ilk sıraya yerleştiniz ortalama ne kazanırım diyeceksiniz. Tahmini şöyle bir hesaplama yapayım

"student loan repayment calculator" kelimesi aratılarak çıkan sonuçlarda ki 1nci sitenin günlük ortalama tekil hiti 74.
1 ayda 74*30=2220 tekil hit
%3'lük bir tıklama oranı ile 2220*0,03=66,6 tekil hit (biz buna 60 diyelim).
Tık başı ortalama 11.06 veriyormuş 11,06*60=663,06$
Bununda google un payını düşersek kabaca 663,06*0,68=451,248$ kalıyor...

Analizlerin hepsinde sıralama rekabet oranını en düşükten, en yükseğe olacak şekilde yapılmıştır.

Analiz 6 Ekim 2010 :

- - -


Analiz 8 Ekim 2010

- (cancer)

Analiz 9 Ekim 2010

(heart disease)

Analiz 18 Ekim 2010

(packaging)