digiklan adlı üyeden alıntı
Söylediklerin kısmi fayda sağlar. Sadece uzub yazmak yetmez semantik mantıkla anahtar kelimelerimize işaret etmemiz lazım. Yoksa uzun metin işi çorba yaparak hiç bir şey anlatmayan yazıya da çevirebilir. Ya da daha kısa ya da kopya makale ile biri önünüze de geçebilir. Semantik zeka aptaldır. Google sayfaları sizin gördüğünüz gözle göremez. O yüzden sıralamayı sayfadaki kelime yoğunluğuna göre yapmaz. Siz ne yazarsanız yazın, güçlü trustranke sahip domaini olan ve güçlü backlink networku olan kazanır. Boş sayfa ile bile sizin 1000 kelimelik makalenizin üzerine çıkılabilir.

Önemli olan uzun yazmak değil. Doğru semantik bütünlük içinde yazmak.
Bu makale zaten, semantik yapının önemini anlatmak için yazıldı. Dikkat edersen, makale içindeki yazının içinde bulunan masal kısmında, google'un semantik yazı ile ilgili satın aldığı şirkete ait basıt bülteninin linki var.

Ayrıca, bu makalede, amacım semantik yapının önemini belirtmek. Yoksa, linklerin yazıların sıralamasındaki öneminden bahsetmek değil. Elbette, linkler kasılmaya başlayınca ve trust rankler değerlendirmeye alınınca işler değişiyor. Ancak bu parametreler başka bir makalenin konusu. Benim derdim, makaleyi yazarken anlamsal bütünlüğe dikkat etmenin, kelimeleri doğru kullanmanın ve yazılan yazının belirli bir uzunlukta tutulmanın önemini göstermekti.