Daha önceki yazımızda Google’da Yükselmenin Yeni Yöntemi'nden bahsetmiştik. Bu yöntemler sayesinde Google'ın yeni sistemi olan Caffeine'e nasıl ayak uyduracağınızı görebilirsiniz. Şimdi anlatacağım yöntemler ile de daha önce yükseklerde yer alan sitenizin Caffeine etkisiyle düşüşe geçtiğini gördüğünüzde bunu nasıl düzelteceğinizi anlatacağım. Öncelikle unutmayın ki Google'ın bu Caffeine sisteminden hemen hemen herkes etkilendi. Ekşisözlük'den Sahibinden.com'a kadar Türkiye'deki birçok büyük site etkilendi.

Öncelikle yapmanız gereken en önemli şey sitenizi sürekli güncel tutmanız. Bir hafta bile güncel tutmazsanız anında olumsuz etkisini göreceksinizdir. Güncel tutun derken tabi kopyala/yapıştır yaparak değil özgün yazılar yazarak bunu yapmalısınız. Aksi takdirde yine olumsuz etkilerini hemen görürsünüz. Daha önceki sistemde yaptığımız hataların olmsu etkilerini çok dhaa sonra görürdük ancak Google'ın bu yeni sisteminde anında olumsuz etkileri görünüyor. Özgün yazılar yazarak ve yazınızın başlıklarını da yine özgün yazarak yeni sistemin olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Tabi ki tek çözüm bu değil. Yazdığınız yazılarda asla spam etiket girmemelisiniz. En fazla 4 tane benzersiz etiket girmeniz yeterli olacaktır. Farklı yazılarda da aynı etiketleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Google artık buna çok dikkat etmekte.

Bir diğer önemli konu ise sitenizin açılma süresi. Google'ın yeni sistemi buna da çok önem vermekte. Siteniz çok yavaş açılıyorsa hemen hızlandırma çalışmaları yapmalısınız. Büyük resimleri küçültmeli ve tasarımınızdaki gereksiz kodlardan kurtulmalısınız. Sitenizin açılma hızını düşürdükten sonra etkilerini yine hemen fark edebilirsiniz.

Son olarak da yine sitenizde benzer içeriklerden kaçının. Kendinize özgün bir tasarımınız olsun, menülerin adına kendiniz isim verin mesela sitemizdeki gibi; link değişimi yerine ben sen o... gibi isimler kullanın. Sitenize eklemek için bir yerden resim aldığınızda resimin adını değiştirip o şekilde sitenize ekleyin. Bu sayede hem özgün bir resim kullanmış olacaksınız hem de Google Görseller aramada da üst sıralarda yer alarak ayrıca bir hit sağlamış olacaksınız.

Kaynak: http://www.goldenblog.net/googlein-y...-etkilenenler/