Ekstra adlı üyeden alıntı
Google referansı ile gelen ziyaretçileri belli bir süre sonra yada kısa bir süre sonra başka siteye yönlendirme gibi bir virüs / hack yönetimi 2 ay önce başıma gelmişti.

Bu tarz birşey olabilir, kodları incelemeni tavsiye eder. Google üzerinden bir giriş yapmanı ve 3-4 arkadaşınada aynı şekilde girip yapmalarını önerip test edebilirsin.

Bunu dikkate alıp bakacağım şimdi. Böyle işler olmuyor değil.

Amca adlı üyeden alıntı
Eski temanın metalarında refresh vardı da onu kaldırdıysanız olur!
<meta http-equiv=Refresh content='180'> gibi

grafiğe göre aynı tarihten itibaren ortalama sayfa gösterim sayısı da düşmüş.
Refresh kullanmadım hiç ama nasıl bir bağıntı var anlayamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu konuda ayrıca eklemek istediklerim şunlar:

Sitede geçirilen sürede bir değişiklik yok. (Ortalama 1 dk)

İşin ilginç yanı da şu: Kullanıcıların sıkça ziyaret ettikleri sayfaları inceledeim. Tüm o sayfalardaki değerler aynı anda, aynı oranda yükseliyor. Sitedeki tüm sayfalardaki hemen çıkma oranı aynı gün yükselmiş olması, ve bu kadar ani bir yukarı çıkış ve bu oranda seyretmesi, tüm bunlar problemin içerikten kaynaklanmadığı düşüncesine götürüyor.

Ben analiz yapıyorum. Kullanıcıların hangi sayfalara gelip hangi sayfalara gittiğini inceliyorum. Farklı tarihlerde baktım pek fark göremedim..

Yalnız şöyle bir durum var. Sanırım bu çok önemli: Daha önceki ayları incelediğim zaman şunu gördüm. Aslında bir süre önce de sitemdeki hemen çıkma oranı % 80 lerde seyredeiyormuş. Sonraki aylar % 60 lara sonra yine birgün aniden %20 ye inmiş. 1 ay ole devam etmiş. Sonra yine %80 e fırlamış. Şu tablo sanırım çok şaşırtacak. Aşağıda sitede geçirilen süre ile hemen çıkma oranı karşılaştırması var. (5 Ocak - 13 Temmuz arası)

Umarım aklınıza bir şeyler gelir.