Bu iş için baya bir kafa yordum ama çözemedim.

1. VPN ile yurt dışından giriş yapıp test ettim: Site bir yere bağlanamamak gibi bir sorun yok.
2. Hosting ile bugüne kadar problemim olmadı. Ayrıca test ediyorum hergün. Sorun yok.
3. Analytics kodum eski versiyon kod idi. Bende bundan kaynaklanabileceğini düşünerek yeniledim. Sonuç değişmedi. Hemen çıkma oranı hala yüzde 80 lerde.
4. Analytics kodu eskiden index.php içindeki </body> etiketinin üstüne eklenmesi tavsiye ediliyordu. Şimdi ise Analytics bunu header içine koyulmasını söylüyo. Her ne kadar altta kalması daha iyi olsada (yüklenme sırası açısından) ben test için header içine aldım. Sonuç değişmedi.

+

5. İstatistikleri gece gündüz inceliyorum. (1 haftadır) Bu değişimin olduğu sırada hit sayısında çok bir değişiklik olmamış. Örneğin yaklaşık günde 1000 kişi giriyorsa ertesi günlerde 900 ile 1000 kişi giriş yapmış. Ama Hemen çıkma oran 1 günde tavan yapıyor. Yüzde 20 den yüzde 80 e geliyor ve ole devam ediyor.

Bunun yerleşim ile ilgisi olmadığını biliyorum. Çünkü yerleşimler aynı. Anormal olan - ki bu durumun teknik bir arızadan kaynaklandığını düşünmeye başlıyorum - Hemen Çıkma Oranı eğiliminin bu denli sert bir geçiş yapması ve değişmemesi.

Bakın size bunu Analytics den aldığım küçük bir ön izleme ile göstereyim.

Lütfen resme bakın! Bahsettiğim durumun geröekten çok şaşırtıcı olduğuna dair sizde bana katılacaksınız diye düşünüyorum.

Umarım birileri bu konuda yardımcı olabilir. Ne olabileceği konudunda en küçük fikir doğru olabilir. Bu sebeple herkes fikrini söylerse sevinirim.

Saygılar.