ooaykac adlı üyeden alıntı
Selam herkese. Son dönemlerde haziran ayının 16 sında yaşadığım ilginç bir olay bu. Sitemdeki hemen çıkma oranı %20 lerdeyken sadece 1 günde tüm içeriklerde hit düşüşü ve inanılmaz bir şekilde %80 'e gelen bir hemen çıkma oranı oluştu.

Hit düşüşünü anlayabilirim ama hemen çıkma oranının tüm içeriklerde aynı günde, aynı oranda bu denli değişmesinin sebebini bir türlü bulamadım. Haziranın sonunda farkettim değişikliğin sürekli olduğunu.

Bilgiler:

1. Haziran 16 sı gibi (yani hemen çıkma oranının fırladığı gün) sitede belirgin bir teknik değişiklik olmadı.

2. Haziran 21 inde Template değişikliği yaptım ama bu değişiklik görsel ve yerleşim olarak çok bir değişiklik değildi. Yani içeriklerdeki düzen ve renk tonları vs. aynıydı.

3. Template değişikliğinden oldu desem, hemen çıkma oranındaki bu yükseliş template değişiklğinden 1 hafta önce başlıyor ve devam ediyor. Yani 16 haziran hemen çıkma oranı yükseliyor, ben 22 haziran gibi tema değiştiriyorum.

Bu olay birkaç içerikte olsaydı anlayacaktım. Ama tüm içeriklerde ve aynı günde olması sorunun başka olduğunu gösteriyor.

Bu konuda fikrinizi bekliyorum. Sizce neden olmuş olablir?
muhtemelen google'ın cezalandırmasıdır. kullandığınız scriptteki google'ın sevmediği esgeçilmiştir. şuan cezasını çekiyorsundur. Bu durumda en iyisi beklemektir. Varsa ufak tefek hit avlamak için yaptığınız teknikler, minimuma indirin. Sadece 3-4 gün beklemeye alın ve her 12 saatte bir rapor hazırlayın. Index / Hit / Sayfa Süresi / Toplam Gösterim vs...
bir artış mı olacak yoksa azalma mı.
Eğer artış olursa 7-8 gün daha bekleyin. sonra biraz do-fellow biraz link değişimi çıkartırsınız tekrar yerine.

ama azalma varsa acilen güzel bir link satın alıp takviye yapınız. kastığınız do-fellowlar burda hiç bir işe yaramaz. sebebi ise do-fellow un etkisini sonradan göstermesi.

umarım işinize yarar. sorunu aşarsınız. hayırlısı artık.